Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen kamatozású hitel...

Milyen kamatozású hitel számít uzsora kamatnak?

Figyelt kérdés

Konkrétumot nem találok a jogszabályban, de úgy hallottam annakidején, hogy van valami felső limit a THM-re.


Providentnél van egy konstrukció, aminek 50% feletti a THM-je, és erről nem tájékoztatják az ügyfeleket, csak az olcsóbb 26% körüli értéket tüntetik fel az összes (legalábbis, amit eddig találtam a neten) anyagukban. Önmagában már ez is törvénysértő!


Idős beteg ismerőst palizták be egy kb. 16%-os kamatozású lakáshitel részbeli kiváltására, kihasználva a pénzügyi járatlanságát. Teljesen indokolatlanul a legdrágább konstrukcióra beszélték rá.


Volt 400 ezer forint megrakarítása. Ha ezzel betörleszt a lakáshitelbe, jobban járt volna, mint amire rábeszélték, hogy vegyen fel 600 ezer személyi hitelt, és úgy 1 milliót tud betörleszteni. Az előbbi esetben 70-ről 51 ezerre csökkent volna a törlesztője, utóbbi esetben 23+40 ezer lett a két hitel, ráadásul a providentes futamideje pár hónappal hosszabb.


Mindenképpen szeretnék jogi lépéseket tenni az ügy érdekében. Csak érdekelne az uzsorakamat mértéke. A neten ami hitelkalkulátorokat találtam, egyiknél se lehetett 40% fölé állítani a kamat értéket.


A providentes 52%-os (a plusz, kb. semmit nem érő biztosítással együtt 60%-os!), hiába hívják otthon szolgáltatásnak, a hitellel kapcsolatos összes költséget bele kell számolni a THM-be. Havi majdnem 10 ezer forintjába kerül az ismerősömnek, hogy háznál történt a szerződéskötés és készpénzben kapta meg a hitelt, illetve havonta egyszer megy hozzá az üzletkötő a havi törlesztőért. Közben a kis nyugdíjából kuporgat, hogy kijöjjön a hónap végére, és minden forintot megnéz, hogy mire költ.



2022. ápr. 10. 10:43
 1/6 anonim ***** válasza:
12%
5% felett lényegében uzsorakamat.
2022. ápr. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1 A jogszabály érdekel, nem szubjektív vélemények.
2022. ápr. 10. 11:11
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
Kb semmit nem tehetsz. A szerződést, erre szakosodott jogvégzett emberek állítják össze. Nagy valószínűséggel nincs benne semmi jogsértő. Jogilag, egy aláírt szerződés meg azt jelenti, az aláíró minden a szerződésben leírtakkal tisztában van. Vagy is tudja mit irt alá. A pénzintézet üzletkötőjének meg az az érdeke, a szerződésről csak jót mondjon, mert megkötött szerződés után kapja a jutalékot. Ezért volt annyi devizahiteles is, mert hittek az üzletkötőknek.
2022. ápr. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

3, nem értem ezt a devizahitel hisztit. Volt devizahitelesként nem értem. Felvettem, 51-78k huf volt havonta, ugyanaz az összeg ugyanarra a futamidőre 91k huf lett volna havonta…. Biztos jobban jártam volna vele…



Kérdező, érdemes lehet a providentet közvetlen megkeresni és panaszt tenni az ügyintéző ellen

2022. ápr. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
93%
#3: Azért nem egészen. Az ilyen uzsorás cégek szerződéseiben könnyen lehet találni jogsértőt. Meg aztán az is bizonyítható lehet akár, hogy visszaéltek az illető szorult helyzetével, nyomást gyakoroltak, stb.
2022. ápr. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"Uzsorakamat: Az uzsora nem pénzügyi, hanem jogi kategória. A magyar Polgári törvénykönyv megfogalmazása szerint uzsorás szerződés az, ha a szerződő fél a szerződés megkötésekor a másik fél helyzetének kihasználásával feltűnően aránytalan előnyt kötött ki. . "

[link]


Tehát ezek szerint,akkor kb. minden hitel lényegében uzsora.Mert ha valaki mondjuk befekteti a pénzét valamelyik banknál,akkor nem nagyon kap olyan arányú kamatot mintha ő venne fel hitelt és azt törlesztené.

Ha a bank "használja" az ügyfél pénzét,akkor az ügyfél lényegesen kevesebb kamat százalékot kap mint fordított esetben.

2022. ápr. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!