Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 16 ezer Ft-ért vett elektronik...

16 ezer Ft-ért vett elektronikus kullancsirtóra csak 2 hét bolti garancia van, gyári nincs. Törvényes ez?

Figyelt kérdés

A kutyának vettem 1 hónapja egy ultrahangos kullancs riasztó kütyüt amit a nyakörvén kell viselnie, ez a kütyü 16 ezer Ft-ba került. A termék vitrinjében sehol nem volt feltüntetve az a tény, hogy nincs rá standard gyári 1 éves garancia.


A kutyával ugyanarra a területre mentem sétálni a vásárlás előtti és utáni napokban, előtte is és utána is naponta 4-5 kullancsot szedtem le róla a séta után.


Sajnos közben beteg is voltam 2 hétig influenzával is küszködtem, amint jobban lettem, visszavittem a kullancsriasztót az üzletbe, hogy visszakérjem a pénzem.


Kiderült, hogy a 2 hetes bolti garancia után 1 nappal, a 15. napon vittem vissza, az üzletvezető sajnálattal közölte velem, hogy mellesleg nincs rá gyári garancia, tehát magyarul, nyeljem le a 16 ezer Ft veszteséget.


Elkértem a vásárlók könyvét és beírtam a panaszomat: 1, hogy a készülék nem csinál semmit, 2. hogy micsoda dolog az, hogy 16 ezer Ft-ért árult elektronikus termékre nincs gyári garancia, amit minden jóhiszemű fogyasztó elvárna egy ilyen értékű terméktől, még egy 2000 Ft-os fülhallgatóra is van 1 éves garancia.


Ma megkaptam a választ az üzlettől, azt javasolták, hopgy vigyem vissza a terméket az üzletbe, hogy ők azután elküldhessék a beszállító részére vizsgálatra.


A fogyasztóvédelemhez akarok fordulni, de most ezzel a bevizsgáláson filózom, hogy nem NEKEM kellene elvinnem a készüléket a beszállítóhoz?


A másik dolog pedig az, hogy szerintem az üzlet is hunyó, mert nem volt jelezve a termék mellett a vitrinben, hogy nincs rá gyári garancia.


Mit javasoltok mit tegyek?



2022. ápr. 13. 11:20
 1/7 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem a garancia nem törvényi kötelezettség, vagyis egy napot se kötelesek adni, ha nem akarnak.

És miért kéne jelezniük ezt?

Figyelmetlen voltál, megszívtad. Ez van. Máskor majd rákérdezel a garanciára vásárlás előtt.

2022. ápr. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Itt a törvény, hogy mire kötelező a garancia, olvasd el:


[link]

2022. ápr. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
"a) 10 000 forintot elérő, de 100 000 forintot meg nem haladó eladási ár esetén egy év,"
2022. ápr. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
3: de csak a mellékletben felsorolt eszközökre, és jótállás, nem garancia.
2022. ápr. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
"szeretnénk feloldani egy nagy tévedést: a garancia fogalma jogilag nem létezik. Garancia alatt a köznyelvben a jótállást szokás érteni"
2022. ápr. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ha egy elektromos készülék nem hatékonyan működik, azaz működik, csak te nem vagy vele eléggé elégedett, az amúgy sem garanciális kérdés. Két hét után meg nem kötelesek visszavenni.
2022. ápr. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A #4-es válaszoló említette, hogy csak a mellékletben felsorolt eszközökre érvényes a rendelet, mi a véleményetek a 26. pontban listázott eszközökről?:


26. 10 000 forintot elérő eladási árú sporteszközök, vadászathoz és horgászathoz kapcsolódó eszközök;


Itt én a vadászathoz kapcsolódó eszközökre gondolok, ugyanis történetesen én nem vadászok, de erdőben sétálok a kutyával hetente egyszer ugyanúgy ahogy a vadászok is vadászkutyákkal, amikre szintén vehetnek a gazdáik ilyen kullancsriasztó kütyüt.


Ha ez jogilag megállná a helyét akkor van esélyem arra, hogy a fogyasztóvédelem nekem adna igazat.

2022. ápr. 14. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!