Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kerülhetek bajba, mint bejelentő?

Kerülhetek bajba, mint bejelentő?

Figyelt kérdés

Bejelentettem a rendőrségen egy esetet amit az ablakomból láttam. (Pest, lakótelep). Lent az utcán ordítozott egy idióta állat (nem először hallok ilyet a környéken), majd összetörte a kukákat, kiszedett pár táblát és ordított mint a sakál egész végig. Vártam 10 percig, jó magyar szokáshoz híven hátha más hívja a rendőröket, vagy bármi, de semmi nem történt. Én meg megfogadtam, hogy nem leszek ignoráns, ha ilyesmit látok történni, így hívtam a rendőrséget. Persze NEM ütöm bele az orrom mindenbe, mert unatkozom, pusztán arról van szó, hogy nem akarom, hogy a lakókörnyezetem veszélyes legyen, mert ha a párom vagy én jövünk haza esetleg este és egy ilyen barom megtalál mindket, abból nagyobb gáz is lehet.


Szóval megtörtént a bejelentés, kijöttek a rendőrök, elkapták a csávót, bevitték, aztán csörgött a telefonom, hogy menjek már be vallomást tenni. Mondtam, hogy de ugye nekem ebből nem lesz bajom, nem kell-e találkoznom az illetővel, stb. és megnyugtattak, hogy nem, nem kell.


A kocsiban a rendőrök nagyon jófejek voltak, beszélgettünk, megköszönték a bejelentést, mert hogy már ismerték ezt a fazont egy ideje, gyűltek a "pontjai" és végre talán bent is tudják tartani így már, hogy garázdaság bűntette megtörtént. Mint kiderült az utca túloldalán lakik (gondolom ezt nekem lehet nem is kellett volna megtudnom), így extrán égető lett a kérdés, hogy vajon meg fogja-e tudni, hogy ki vagyok én. Még ha nem is ismer személyesen, a vallomásban vagy bárhol megláthatja a nevem, esetleg a bíróságon is találkozhatunk, ha odáig jut a dolog és az elég rossz lenne, mert a környéken bármikor egymásba futhatunk. Egyből meg is bántam, hogy bejelentést tettem, ami tudom, hogy nem egy jó konzekvencia, mert szemet hunyni talán rosszabb...

Na mindegy, szóval a rendőrségen mondták, hogy kérhetem az adataim bizalmasan kezelését ("zárt" adatkezelés) és akkor nem szerepel semmilyen adatom a jegyzőkönyvben. A bírósági eljárásra a rendőrök véleménye szerint nem kerül sor, mert az elkövető beismerte azonnal, hogy ő tette a dolgokat, sőt még neki állt feljebb, hogy mondják meg mennyi kárt okozott, kifizeti és felejtsék el.


Ennek ellenére tartok az egésztől és már bánom, hogy belekeveredtem.

Ti jártatok már hasonló cipőben? Milyen lehetőségeim vannak, ha ez a jómadár meggondolja magát és mégsem ismeri be a dolgot és bíróságig megy az ügy ahol nekem is meg kell jelennem? Egyáltalán ő amikor kap valami jegyzőkönyvet, abban szerepelni fog a nevem, mint bejelentő, vagy tanú?



2022. ápr. 15. 03:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha kéred a titkosítást, nem szerepelhet.
2022. ápr. 15. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kértem, meg is kaptam a jegyzőkönyvet amikor aláírtam, az első oldalon minden adat helyén üres sor volt, de a tetején a nevem ott volt. Az mondjuk épp elég arra, hogyha elég elszánt, akkor megtaláljon facebookon, vagy bárhol. Persze ott sem nyilvános semmilyen adatom, csak a profilképem látszik másoknak.
2022. ápr. 15. 04:18
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem mondtad akkor hogy a nevedet is titkosítsák… akkor számozott tanú lettél volna és még az aláírásod se látszódik akkor.
2022. ápr. 15. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
22%
Kár volt bejelentened. Hamarosan ki fogják engedni, és ha cigány, akkor terrorizálni fog a családjával együtt.
2022. ápr. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ebből nem lesz bíróság, tehát azokat az iratokat a rendőrökön kívül senki nem fogja látni.
2022. ápr. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Helyesen cselekedtél, "mert vétkesek közt cinkos, aki néma". Nem lesz bajod belőle.
2022. ápr. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

3-as: igazából sosem volt még ügyem a rendőrséggel, ezt is a rendőrautóban mondták a járőrök, hogy kérjem az adataim zártan kezelését, ha ilyesmitől tartok. Most olvasgattam utána a jogszabályoknak, hogy a nevem az ott lesz az iratokon ettől függetlenül, azt valóban külön kell(ett volna) kérni, viszont ezt csak különösen indokolt esetekben engedélyezik, legalábbis én így olvasom. Szóval igazából adtam a szarnak egy pofont, annyi történik, hogy a címem, telefonszámom legalább nem látják mások. Egyébként ez "remek", hogy ez nem alapvető dolog. Ilyenkor amúgy hol a GDPR? :D

Fasza...mindegy, remélem igazatok lesz és csak túlaggódom. Tegnap a járőrök mondták, hogy a srác beismert mindent, sőt még emberkedett is, de én kinézem a helyzetből azt, hogy meggondolja magát másnapra és bíróság lesz belőle, de mondom, remélem csak túlaggódom.

2022. ápr. 15. 14:11
 8/11 árokpart ***** válasza:
100%
Dehogyis lesz gondod nagyon jól tetted mások érdekében is. Az is lehet, hogy valami közveszélyes elmebeteg. Azt sem tartom kizártnak, hogy a rendőrök elmeorvos szakértői vizsgálatot fognak kérni rá.
2022. ápr. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer csendháborítás miatt hívtam ki a rendőrt a felettem lakóra.

Tini, 18 éves csaj, aki egyedül volt épp a pasijával "romantikáztak."

A szülők is tojtak mindenre, és mindenkire, szerintem előtte barlangban laktak.

A hangos zene ez rendszeresen ment, akkor is, ha otthon voltak szülők.

Nyitott ablakok, fűtés a maximuom, 3 éves kistesó nappali ruhában biciklizik, zene bömböl, éjfél előtt pár perccel.

Korábban is többször kértem őket, az anyát is, mert korán keltem a munka miatt, 7-kor kezdtem, 6-kor már úton voltam.


Pár nappal később megjött az anya, dörömbölt az ajtón, és ordítva közölte, hogy hogy mertem ilyet tenni, "te egy kis apácakva vagy" és ha még egyszer felmegyek az ő szintjükre, lehajít engem a gangról.

Kérdeztem: ez most fenyegetés? többször ordította, hogy igen, fenyegetés, és megöl,ha a lányára rendőrt hívok. (sajnáltam, hogy nem volt nálam a telefon, akkor felveszem, és megyek azzal feljelentést tenni. De akkor már tudtam, hogy el fogok költözni, csak hát... Szörnyű volt.)



Egyébként valami fejes volt az RTL-nél, egy elegáns Budai bérházról van szó.


Ja: nem kértem titkosítást.

Este volt, lüktetett a fejem, nem gondolkoztam, csak aludni akartam néhány órát.

Lehet csak onnan tudták, hogy én már párszor szóltam nekik.

Sose tudom meg.

2022. ápr. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Sajnálom a sztorid, borzalmas, hogy egy rossz szomszéd mennyire meg tudja keseríteni az ember életét...
2022. ápr. 16. 01:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!