Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan lehet hivatalosan...

Hogyan lehet hivatalosan lőtérré alakítani egy területet?

Figyelt kérdés

Több helyen is megpróbáltam utánanézni, de hiába.

Lőtéret hogyan lehet csinálni egy olyan telekből/magánterületből, ami megfelelne rá?



2022. ápr. 15. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Inged-gatyád rámenne, mert n*n*n*n feltételnek kell megfelelnie.

Lakott területtől kellő távolságban,...

Természeti adottságok által kellően zárt helyen,...

Vagy alaposan, hermetikusan elzárt, szigetelt helyen...

Gondolom, a tűzoltók által is megközelíthetőnek kell lennie a helynek,...

Trilliárd engedély, engedély hátán...

2022. ápr. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%
#1-es jól mondja. Esélyed sincs.
2022. ápr. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#1: Nagyjából tisztában vagyok ezekkel a feltételekkel, amint írtam egy erre tökéletesen megfelelő terület érdekelne
2022. ápr. 16. 00:12
 4/5 anonim ***** válasza:
Lőtér üzemeltetését a megyei rendőrfőkapitányságon kell majd lepapírozni. Úgyhogy én ott érdeklődnék első körben.
2022. ápr. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kültérinél lényegében golyófogót kell csinálnod, lehet hatalmas halom föld is a lőcsatorna körül.

beltérinél megkell oldani hogy ne jusson ki a golyó, a végére golyófogó kell ez lehet gumi reszelékből vagy abroncsokba töltött töltött homokkal stb, több lehetőség van. illetve szellőzést is biztosítani kell azon meg nem szabad spórolni, az ólomgőz mérgező,

Beltérit azért egyszerűbb mert azt le tudod hangszigetelni (a hangszennyezés is egy szempont ha az adott települést zavarja akkor nem kapod meg az engedélyt) persze a lőtér mérete korlátozva van illetve a fenntartása is jóval költségesebb (golyófogó karbantartása, villany, rendszeres takarítás a nem elégett lőpor ha lerakódik robbanásveszélyes)


Mindezt ballisztikusnak is engedélyezni kell stb. hogy megfeleljen az előírásoknak. az egész folyamat olyan 6 hónap

2022. júl. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!