Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy volt barátom feljelentésse...

Egy volt barátom feljelentéssel fenyeget, mert fényképeztem, miközben ő is engem. Komolyan vegyem, vagy csak szájal?

Figyelt kérdés

Osztálytársak vagyunk 1. osztály óta, most már középsuliban, és az egész szituáció egy piti hülyeség szerintem. Kb 2 hónapja nem vagyunk barátok, mert kisgyerek módjára basztatott (vízzel locsolt, meg valamit fertőtlenítő szerrel). Óvodában éreztem magam, megmondtam neki, hogy ezt nem akarom, meg egy idő után nem hagytam, hogy locsolkodjon, mintha húsvét lenne. Egy másik gyerekkel haverkodott össze, és most együtt basztatnak, mert örülnek, ha ideges vagyok. Mindenféle idióta filterrel, meg anélkül csináltak rólam képeket az iskolában, amibe nem egyeztem bele, és azon röhögnek. Amikor már nagyon zavart, én is elkezdtem venni őket, amikor éppen basztattak, hogy fejezzék be.

Persze ez nem tetszett nekik. Többször is mondta, hogy nagyon meg fogom szívni, mert "neki vannak kapcsolatai", meg "ügyvéd ismerősei vannak..." Mondja ezt 15 évesen, meg úgy hogy még órán a füzetébe firkálgat dolgokat. Tegnap mondta, hogy megteszi a feljelentést, nem történt meg, mondtam ma neki, hogy valamit elfelejtett, erre azt válaszolta, hogy "volt fontosabb dolga" (szerette mindig előadni, hogy fontos ember, miközben csak GTA-val játszik kb). Szerintem ez valószínüleg csak üres fenyegetés, mert ő is csinált képeket, bár pofázott ma nekem, hogy ő "úgy fogja kiforgatni a törvényt, hogy neki jó legyen" (nagyon egoista a gyerek, azt hiszi mindenre képes). Egy olyan 40 perces beszélgetés volt köztünk, amiben nagyon meg akart félemlíteni, meg ilyeneket magyarázott, hogy "arra nincs bizonyíték, hogy ő csinálta a képeket, lehet csak más küldte el nekem", felmerült a kérdés, hogy akkor ennyi erővel én is mondhatnám ezt, de képes volt megmagyarázni, hogy én miért nem. Most ha ezért lefoglalhatják a telómat mondjuk, akkor az övükét is, nem? Mert azokon van rajt sok kép rólam, amibe nem egyeztem bele. Mondta, hogy ha kell, ő "pont véletlenül eldobja a telefonját valahova, aztán nem lesz bizonyíték". Amúgy a gyerek elég alacsony, szerintem Napóleon komplexusa van, azért akar keresztbe tenni, hogy megmutassa, hogy ő a góré. Nem tudom elhinni egyszerűen, hogy ekkora szemétláda. Vegyem komolyan ezt az egészet, vagy ne foglalkozzak vele, ha mégegyszer fenyeget a kis Napóleon?



2022. ápr. 22. 16:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Párszor szájbavered, de csak 8 napon belül gyógyuljon, hidd el, csendben lesz.
2022. ápr. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1 Nem azt kérdeztem, hogy hogyan kussoltassam el, hanem hogy komolyan kell-e venni. Nem hiányzik, hogy egy szájbaverés miatt is fenyegessen később.
2022. ápr. 22. 16:29
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne nagyon foglalkozz vele, körberöhögnék. De TE ne élj vissza a képeivel, biztos, ami biztos, közzé már nem teheted beleegyezése nélkül.
2022. ápr. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igazi kretén állat szard le. Amint látja hogy nem idegesít, hogy vesznek, abba fogják hagyni, és könnyen lehrt, hogy mással kezdenek el szapulni. Ez a gyerek sose volt a barátod, kihasznált, hogy mindent eltűrtél, és hirtelen te vagy a köcsg, hogy nem hagyod magad... Keress új haverokat, jó hogy megszabadultál tőle, és lássa hogy jól érzed magad és lefosod. Ha pedig nem hagy, akkor várd be olyan helyen ahol nincsen kamera, ruházd meg, és mondd, hogy örüljön ennyivel megúszta. Nem fog feljelenteni meg semmit csinálni, mert egyrészt nem tudna, másrészt szégyellni fogja ha elvered. A bully csak az erőből ért
2022. ápr. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!