Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Létezik e,van e valami jogi,hi...

Létezik e,van e valami jogi,hivatalos megnevezése,meghatározása annak,amikor egy valakire "szállnak" rá? (közteres,parkolásos téma)

Figyelt kérdés

Történetesen arról van szó,hogy Bp.-en XY utcában ferdén félig a járdára felállós parkolási rendszer van.Helyi lakos vagyok,parkolási jogosultsággal.Fél éve van egy VW platós Transporterem,ami kicsit hosszú,ezért majdnem mindig az utca végén parkolok,ahol van járdával párhuzamos lehetőség,de néha árupakolás miatt be kell állnom a házunk elé,ahol egyébként van hely a gyalogosoknak és az autóforgalomnak is,de való igaz,hogy kicsit hosszú ide ez a kocsi.De nem is ez a lényeg...

Napi szinten sok autó parkol itt szabálytalanul,tűzcsapnál,szemben a járdán,olyan helyen utcasarkon,ahol már vége van a felfestett parkolóknak,utca elején zebrára rálógva,stb.

Ha jönnek a közteresek,ezekre egyre sem tesznek büntetést,vagy figyelmeztetést,csak az én kocsimra,ha épp ott állok(szabályos helyen,de kicsit igaz belógva,de rövid ideig)

Kicsit lehet gyerekes felfogás,de kezdem azt érezni,hogy az egyszerű melóst mindig könnyebb megtalálni,és szívatni.

Tehát az a kérdésem,mint írtam,hogy jogilag van e megfogalmazása annak,hogy mindig csak egy valakit büntetnek,míg a többi egyértelműen szabálytalanokat békén hagyják?

Kérném,olyanokat ne írjatok,hogy szabályosan kell parkolni és akkor nincs ilyen gond,meg ne másokkal foglalkozzak,mert nem ez a kérdésem lényege :)

Köszönöm!



2022. ápr. 25. 09:36
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:
Nem, mert ezt nagyon nehéz lenne egyáltalán valahogy is bizonyítani.
2022. jún. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!