Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az eutanázia miért nem legális...

Az eutanázia miért nem legális minden országban?

Figyelt kérdés
Vajon nem azért mert akkor sorban állnának a rabszolgák akik eltartják a nagyhatalmakat??
2022. ápr. 25. 21:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert morális aggályokat vetne fel sokak szemében, plusz viszonylag könnyen vissza lehetne élni vele.
2022. ápr. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Elvileg a visszaélések miatt, de ez kiküszöbölhető lenne. Ha az abortusznál ér az én testem én döntésem elv, akkor az eutanáziánál méginkább.
2022. ápr. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Ez egy nehéz kérdés.

Az orvos nem arra esküdött fel, hogy ilyet tegyen.

A beteg meg már reményvesztett.

Ha akarja,akkor :

Egyáltalán a hozzátartozóit beleszámoltad?

Ők támogatják az ötletet?

Ha igen,képes lennél a dologra?

Utána mit éreznél?

Elvégre a saját teste az emberé,de attól hogy valaki ilyenre kér te biztos lennél benne,hogy komolyan akarja-e?

Jajj ne,mégse...

Jajj félek a tűtől...

Jajj ebbe méreg van?

Hogy fejti ki a hatását?Mennyi időn belül? Fájni fog?

Ugye működik,nem a leggyengébbet választotta?

Ezen keresztül menni leírva is hátborzongató...

2022. ápr. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
3.: Közel sem olyan borzasztó, mint súlyos betegségtől hosszasan agonizálni.
2022. ápr. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
17%

Na látod kérdező! Mondom én...

A hármas is megmondta az igazat,meg én is.

Most jobb?

2022. ápr. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%
Egyetértek veled, kérdező.Milyen morális aggálya van az eutanáziának?Még egy állatnak is megadják ezt, csak embereket lehet hagyni szenvedni?Ez az igazi kegyetlenség.
2022. ápr. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%

Mondjuk holnaptól legalizálnák. Ki ölje meg a beteget?

Az orvost kényszerítenéd rá? Netán a rokonokat?

Mennyire lehetne ezzel visszaélni, pusztán az örökségért?


Aki meg akar halni, az legyen öngyilkos, de ne mást kényszerítsen rá! Ha meg nem képes végezni saját magával, akkor nem is akar annyira meghalni. Persze vannak teljesen magatehetetlen, kómás betegek, de ez csak töredéke az eutanáziában érintetteknek.


Amúgy csak mondom, fejlett országokban alapvető emberi jog az önrendelkezés, így akár az életmentő kezelést is vissza lehet utasítani, vagy "nem újraélesztendő" nyilatkozatot tenni.

2022. ápr. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

7.: Ez az abortuszra nézve is igaz, mégsincs ilyen aggálya senkinek, pedig abból a magzatból ki tudja, ki lehetne...


Ahol van eutanázia, ott is le van ez rendesen fektetve jogilag, lásd Belgium. Nincs semmi kényszer, olyan orvos csinálja, akinek ez belefér. Fogalmam sincs, miért kell hagyni embereket szenvedni céltalanul, számomra ez egyenesen perverz.

2022. ápr. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

7-es, amiről te beszélsz, azt passzív eutanáziának hívják. Az mennyivel jobb, hogy nem kap kezelést, és mondjuk még két hétig szenved?


Biztosan lenne mód, hogy amíg az ember úgymond ép eszénél van, tehessen erre nézve egy nyilatkozatot.

Hollandiában sem úgy csinálják, hogy na, ma akkor 27-e van, megyünk az öreghez, hanem még mielőtt megkapná az altató injekciót, megkérdezik, hogy egészen biztos ebben? Láttam erről egy dokumentumfilmet. És így legalább emberhez méltóan halt meg, előtte megbeszélt mindent az idős feleségével.

A magam részéről támogatnám, és én is aláírnám a nyilatkozatot.

Láttam sajnos, hogy mik mennek egyes belgyógyászati osztályokon vagy a rehabilitációs osztálynak -mert az ugye mennyivel humánusabbnak hangzik- nevezett elfekvőkben.

És jól írta itt valaki az állatokkal kapcsolatban.

Ha egy kutyának vagy macskának kijár az altató-méreginjekció kombó, akkor nekünk embereknek miért nem?

2022. ápr. 26. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
mert az ember aljas és képmutató
2022. máj. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!