Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az alapito okirat szerint...

Az alapito okirat szerint meghatarozhato-e,hogy melyik helyseg melxik albetethez tartozik?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


A 3/2 lakas akarja megvenni az egesz pincet. De az 1/1 lakastulaj meg akar tartani 3-4 nagy reszt a pincebol.


Szerintunk csak a tulajdoni hanyad hatarozhato meg az alapitookiratbol. Sehol nincs meghatarozva,h vmelyik konkretan csak egy embere!!!


Kerlek irjatok le a velemenyetek es azt is,h vmelyikotok jogasz vagy ugyvedkent irja.


Koszonjuk.



#Pincevasarlas
2022. ápr. 27. 22:26
 1/9 anonim ***** válasza:
A pincék es egyeb tarolók osztatlan közös tulajdon, es a lakasok nagysagaval aranyos eszmei resze van benne minden tulajdonosnak.v
2022. ápr. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

egyrészt nincs olyan, hogy 3/2 lakás tök értelmetlenül írsz. Tulajdoni hányad van, és gondolom, 2/3 tulajdoni hányadra gondolsz.


El nem olvasom az egészet, ahhoz fizetned kéne. Elsősorban az számít, hogy mi van az Alapító okiratban írva, aztán az, hogy mi van az SZMSZ-ben, aztán az, hogy mi van a közgyűlési határozatokban.


A kisebbségnek is vannak jogaik, és élhetnek jogorvoslattal.


Eleve ha a pince közös terület, és korábban bérelték, akkor nem lehet arról szó, hogy a 2/3 megveszi az egészet, hiszen az a közös terület felhasználásának módosításáról szólna, amit alapító okiratban kell tenni, és szerintem minimum 4/5-ös tulajdoni hányadi beleegyezés kell.


Amúgy ha bérlésről van szó, szerintem joga van annak tovább bérelni aki bérel, főleg, ha határozatlan idejű bérlésről van szó. Határozott idejűnél is szerintem előbérleti joga van, tehát ha akarja, akkor neki van elsőbbsége.


Én elmennék az önkormányzatba a jegyzőhöz, és ott adnám elő a siralmaimat, de nagyon összeszedném magam, nem pszichológus ő, semmi személyeskedés, stb. hanem száraz tények.

2022. ápr. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

2. Valaszolo: a 3. Emelet 2-es ajtoju lakas a 3/2.

Nem volt berelve.

2022. ápr. 27. 23:07
 4/9 A kérdező kommentje:

Nincs berlesrol szo…..

Eladasrol van.


Vannak bajok itt is ugy latom a szovegertessel.

2022. ápr. 27. 23:07
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mondjuk, azt kéne írni, na meg a lakás tulajdoni hányadát a házban, ha nagyon precíz akarsz lenni.

Általánosságban az van, hogy a pince közös tulajdon, és bérelni lehet. Végülis szerintem nem törvénytelen, hogy x ajánlatot tesz, és Y szintén ajánlatot tesz, ill. azt mondja, hogy ő a saját részét meg akarja tartani, stb.


Ilyen esetben az van, amit korábban mondtam: az osztatlan közös tulajdon felhasználási stb. módjáról kell szavazni, módosítani, magántulajdonná kell minősíteni. Első körben még mindig a társasházé, (közös) aztán utána el lehet adni ahogy tudják, akarják, stb. árverés, stb. de azért nagyon ügyesen kell csinálni, és észnél kell lenni.


Továbbá mindenféle joggal terhelten kell eladni, hiszen ott van egy rakat vezeték, és azt időnként karban kell tartani, stb. ahhoz hozzá kell, hogy férjen a szerelő, stb.


Továbbá okés, hogy megveszi X az egész pincét, de vicces lesz, hogyha azt mondja a közös képviselő, hogy jó, de most már nem 45 nm, hanem 700 nm után kell fizetnie a közös költséget.

2022. ápr. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%
Most olvastam a #4-est. Azt hiszem, tapló ember nem érdemli meg a segítséget, de még a jószándékot sem.
2022. ápr. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem helység, hanem helyiség.
2022. ápr. 28. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
89%

#4

Segítséget kérsz, láthatóan kapsz is, ráadásul korrekt módon.

Megsértődsz, mert egy hibádra felhívják a figyelmet, és még bunkózol is.

Remélem nem leszünk sosem szomszédok.

2022. ápr. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
90%

Na jó, hogy előbb végigolvastam a kommenteket..


Kérdező, tényleg fordítva ülsz a lovon. Többen próbálnak itt segíteni, de leüvöltöd a fejüket.

Pedig csak pontosítást kértek...


Menj ügyvédhez, ezt a GYK olvasótábora nem fogja tudni nektek ingyen megoldani.

2022. ápr. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!