Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen okmányokra (vízumra)...

Milyen okmányokra (vízumra) van szüksége a filippínó barátnőmnek ahhoz, hogy Magyarországra költözzön?

Figyelt kérdés
Van egy fülöp-szigeteki barátnőm, akivel össze szeretnénk költözni Magyarországon csak nem tudjuk ennek a pontos folyamatát. Olvasgattam a kormány oldalát, de nem teljesen találtam meg mi kellene, ahhoz, hogy hosszabb ideig itt tartózkodjon. Milyen típusú vízumot és hogyan kellene igényelni? Vagy egyből az állampolgárságot kellene megkapnia? Köszönöm a választ!

2022. ápr. 29. 17:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%
Hol ismerted meg? Én is szeretnék ilyet. De komolyan
2022. ápr. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem fog kapni állampolgársagot egyből.


Most találkoznatok először?

Eleg lesz egy turistavízum is... ki tudja, tenyleg mi lesz ebből...

2022. ápr. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
...lemaradt... a bevandorlasi hivatal weboldalán minxen infót megtalálsz.
2022. ápr. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem ez lesz az első találkozásunk... Milyen céllal kellene igényelni a vízumot, mivel nem éppen találtam megfelelőt. Egyéb?
2022. ápr. 29. 18:00
 5/11 anonim ***** válasza:
Írtam h a bevandorlasi hivatal oldalán nezelődj ha letelepedési vízumot akartok. Le vannak írva a feltételek.
2022. ápr. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Tessék... kigugliztam helyetted...


[link]

2022. ápr. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én is ezt néztem csak e sor után megriadtam "a kérelem benyújtását közvetlenül megelőzően legalább három éven át jogszerűen és megszakítás nélkül Magyarország területén tartózkodott;". Bár ahogy már harmadszor olvasom így ez vagy/vagy felsorolás szeretne lenni. Köszönöm még egyszer.
2022. ápr. 29. 18:25
 8/11 anonim ***** válasza:
10%
Kösz hogy válaszoltál az első kommentre kérdező. Örök hála
2022. ápr. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ebben a videóban elég jól összefoglalták:

[link]


Állampolgárságot 5-10 év után kaphat, házasság/gyerek után, ha beszél valamennyire magyarul.


Budán van a Fülöp-szigetek nagykövetsége, velük is felveheted a kapcsolatot telefonon, emailen vagy személyesen. Nekünk e-mailre gyorsan válaszoltak.

Ez a weboldaluk:

[link]

2022. máj. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2022. máj. 10. 16:03
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!