Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Minimum hány évig terjedő...

Minimum hány évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő bűncselekménynél szokták indokként a szökés, elrejtőzés, elérhetetlenné válás miatt elrendelni az előzetes letartóztatást?

Figyelt kérdés
Barátnőm már három hete előzetesben van rágalmazás miatt, a papíron az van, hogy szökés, elrejtőzés, valamint elérhetetlenné válás az indok, amiért becsukták. Beszéltem egy ügyvéddel, azt mondta, hogy sajnos van ilyen, de azt mondta, hogy kevés tartamú 1-2 évig büntetendőnél nem szokták előzetesbe tenni a terheltet, évet, hogy mennyivel büntetik, nem mondta.

2022. máj. 2. 22:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem a potenciális büntetés mértékétől függ, hanem hogy mennyi esélyt látnak arra hogy az ember szökni vagy bújkálni próbál, mennyi lehet az újabb bűncselekmény elkövetésének esélye, stb.
2022. máj. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Szerintem csak ürügy, mert nincs hová szöknie, a szüleinél élt, nyáron akartunk összeköltözni. Igazából szerintem amiatt csukták le, mert nagyon sok személyt rágalmazott, főleg egyetemi tanárokat.
2022. máj. 3. 01:33
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Az gondolom nem csak rágalmazás volt hanem zaklatás is
2022. máj. 3. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem ettől, vagy inkább nem csak ettől függ: mérlegelik a gyanúsított személyes körülményeit, anyagi helyzetét, családját, munkáját, életvitelét...


De az előzetesnek nem csak a szökés veszélye lehet az indoka. Pl. lehet a bűnismétlés lehetősége, a tanúk befolyásolása, bizonyítékok elrejtése...

2022. máj. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Kizart hogy egy szaros ragalmazas miatt elozetesben legyen valaki.


Minimalis targyi sulyu bcs. Itt meg a szokes elrejtozest sem nagyon vizsgaljak mint okot a letartoztatasra.

2022. máj. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se tudjuk a teljes történetet, nyilván volt ott más is, ill. voltak előkészületek szökésre.
2022. máj. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Április 11-től van bent, de május 11-én jön ki, mert hivatalosan papír van róla, május 11-ig tart, azután nem tarthatják bent. Rágalmazás volt csak.
2022. máj. 3. 14:01
 8/18 anonim ***** válasza:
Miert ne tarthatnák bent ?:D meghosszabbítja a nyomozási bíró. Az előzetes mindig csak időszakos, és azt hosszabbítgatják 1-3 hónapokkal
2022. máj. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Te hülye vagy! Itt sehol nincs bíró képben, majd akkor lesz, ha elítélik. Amikor előzetesbe került előtte rendőrök vitték el a lakásából, ekkor fogdára került, ott töltött vagy 4-5 napot, azután kísérték át a bv-be. Azóta van bent, jelenleg is a rendőrség nyomoz, bíró, bíróság még a fasorba sincs. Értem???
2022. máj. 3. 14:10
 10/18 A kérdező kommentje:
És... Lehet el sem ítélik.
2022. máj. 3. 14:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!