Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nincs hagyaték kell-e fizetnem...

Nincs hagyaték kell-e fizetnem tartozást?

Figyelt kérdés
Édesapám egyedüli örököse vagyok,de örökség ingatlan,ingóság, kp, semmi nincs,erről van hagyatéki iratom.Ingatlan amelyben élt 1/1 én tulajdonom, haszonélvezeti joggal.Viszont a főmérők villany, vízóra az elhunyt nevén van,jelentős hátralékokkal,rajtam akarják behajtani,kiskorú gyermekemet egyedül nevelem, fizetni nem tudok.Úgy tudom a tartozást a hagyaték mértékéig vagyok köteles teljesíteni.A vízmű üi. közölte velem ráterhelik az ingatlanra, és elárverezik.Pl: albérletbe adtam volna ezt a lakást, a fogyasztó mérőket átíratom a bérlő nevére,mert így biztonságos, mert rajta hajtják be ezt hallotam, akkor az én helyzetembe miért nem ez az eljárás, halottól nem lehet, de törölni sem?Milyen lehetőségem van a helyzet rendezésére? Sürgős segítségre lenne szügségem. Köszönöm.
2010. szept. 17. 07:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Feltétlen menj be a birósági panasznapra, ott kapsz érvényes felvilágositást, itt a legtöbben csak tippelgetnek, meg a saját elképzelésüket mondogatják, de azok nem mérvadók a hivatalos eljárásokban.
2010. szept. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Ügyvédet kellene megkérdezned. Igaz,hogy nem örököltél,de ha az ingatlan tuljadonosa te vagy,akkor valószínű,hogy ki kell fizetned a tartozást! Egyetlen szolgáltató sem írja át addig más nevére a mérőórákat,amíg a tartozást nem egyenlítik ki.

Esetleg a Családsegítő tud segíteni. Náluk van ingyenes jogi tanácsadás is.

2010. szept. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A lakás a tiéd volt! Nem számít, kinek van a nevén az óra, azt a Te engedélyeddel és felelősségeddel írták át, hiszen Te vagy a tulajdonos. Te léphettél volna fel a nemfizetővel szemben, a szolgáltató nem. Ez azért nem így működik, hogy nem tudok fizetni, gyorsan valaki haldokló nevére iratom az órákat, aztán széttárom a kezem, hogy nem örököltem semmit.
2010. szept. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Egyetlen szolgáltató sem írja át addig más nevére a mérőórákat,amíg a tartozást nem egyenlítik ki."


Ez nem igaz. A múltkor beszéltem az Elmű ügyfélszolgálatával, és azt mondták, hogy kötelesek átírni pl. az új tulajra az órát, a tartozást pedig behajtják a régi tulajon. Megjegyzem nekem is ráírták a nevemre, pedig az előző tulajnak 140000 ft tartozás volt rajta. A Kérdező esetében persze más a helyzet, de ha eladná az ingatlant, akkor átírnák az új tulajra a mérőórákat és a Kérdezőn hajtanák be a tartozást (gondolom az órák az ő nevén vannak).

2010. szept. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Biggus Dickus ***** válasza:
8:15: Nincs igazad. A haszonélvezet azt jelenti, hogy az illetőnek viselnie kell a dolog terheit. És valóban, csak az örökség mértékéig kell helytállni a tartozásokért. A kérdezőnek jó esélye van a nyerésre. Jól javasolták feljebb a bírósági panasznapon való részvételt, ha nincs ügyvédje a kérdezőnek.
2010. szept. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
a közüzemi tartozás nem képezi hagyaték tárgyát
2011. jún. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!