Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » SOS! Milyen papírok kellenek...

SOS! Milyen papírok kellenek nekem ahhoz, hogy legálisan kint élhessek Németországban? Elég bonyolult az ügy, bővebben lent

Figyelt kérdés
Párom kint kapott munkát, tehát ő legálisan lesz kint, viszont nem vagyunk házasok. Szeretnék vele menni, és szimplán csak ott lakni, mivel dolgozni már nem tudok elkezdeni, és nem is fogok tudni egy jó ideig, mert babánk lesz, ő is ott jönne már a világra. Mi kell nekem ahhoz, hogy legálisan kint tartózkodhassak, úgy, hogy nem dolgozom, és a picivel is ellássanak a kórházban? előre is köszönöm, és fontos lenne, mert januárban mennénk, addigra be akarok szerezni mindent.
2010. szept. 17. 09:43
 1/10 A kérdező kommentje:
ja.. és honnan kapnám a baba után a gyest, gyedet, családi pótlékot stb? vagy ha kint születik a baba, akkor onnan kapom? ez nekem nagyon bonyolult:S
2010. szept. 17. 09:47
 2/10 anonim ***** válasza:
bocs, nem tudom a választ. azért írok, hogy később is megtaláljam a kérdést. sok sikert és boldogságot.
2010. szept. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A kint tartózkodással szerintem nincs baj, minden további nélkül kint lehetsz ha eltart a barátod, különösebb papírokra nincs szükséged ha nem akarsz ott dolgozni.

Viszont Magyarországon mindenképpen ajánlatos bejelenteni hogy "ideiglenesen külföldön" tartózkodsz mert az Apeh TB kérheti hogy fizess járulékokat.

Sajnos azonban ha kint szülsz azért fizetned kell mivel nem vagy német állampolgár. (azt nem adják ám olyan könnyen)

Az EU-s TB kártya csak a sürgösségi (baleseti) ellátásokat fedezi.

Szóval csak azt tudod hogy magán orvost keresel kint és fizetsz mint a katonatiszt....

2010. szept. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ne álmodozz !!

Kint nem kapsz semmit !! Szép is lenne !!!! Akkor mindenki ott szülne :)

Még a barátodnak is több év kinti munka kell hogy esetleg állampolgárságot kapjon, és kapjon munkanélkülit ha elveszti az állását.....

2010. szept. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
ja hát nem is kell állampolgárság, meg fizetek én a kórházban is, csak lássanak el :) és kb. mennit kérnek ezért? És mi van azzal aki pl. üdül kint és épp ott indul be a szülése? attól is leakasztanak egy csomó pénzt?:)
2010. szept. 17. 13:45
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát ha nincs biztosításod akkor igen :(

úgy képzeld el mint itthon, ha pl váratlanul beindul a szülésed az utcán, bevisznek a kórházba (amelyik éppen ügyeletes) és megszülhetsz, meg ellátnak.

Ha van EU-s betegbiztosítási kártyád, akkor a téríti a magyar TB a németnek.

Ha viszont nincs akkor neked kell fizetni.

Itthon is fizet az akinek nincs TB biztosítása.

2010. szept. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
gyest meg stb-t ugyanúgy a magyar államtól fogod kapni, mert magyar állampolgár vagy, és nem dolgozol kint. olyan mintha csak látogatóba mentél volna ki
2010. szept. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm a válaszokat :) van EU-s TBkártyám:)
2010. szept. 20. 14:14
 9/10 A kérdező kommentje:
És, ha most itthon dolgozom, és munkahelyről megyek el szülni, és ugye kiköltözöm közben, akkor a munkáltató fizeti még a TBmet? vagy az állam? vagy be kell jelentkeznem munkanélkülire és a hivatal fizeti? vagy nekem kell fizetnem ?
2010. szept. 20. 14:36
 10/10 anonim válasza:

Nekem is kéne segitség....

Engem az érdekelne h lehetek kint berlinben legálisan a 3 kiskoru gyermekemmel???Milyen papirok kellenek stb...

2011. márc. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!