Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A gyereket nevelő szülő...

A gyereket nevelő szülő "ellenem hangolja" a gyereket. Hatálytalanított jogszabályokban van ilyen kategória, amire hivatkozhatnék. De hatályosban nem találom. Hatályos jogszabályban mi a megfelelő rész, amire hivatkozhatok?

Figyelt kérdés
Gyerekemet ellenem neveli az őt már két éve nevelő anyuka. Kapcsolattartásra sírva jön. Nem szól hozzám. Ételt, italt nem fogad el. E miatt is van az, hogy felügyelt kapcsolattartáson találkozunk. Állítólag pszichológushoz viszi a gyereket, de én ezt nem tudom, nincs információm, csak hallomásból tudom. A gyerek szenved, engem utál, fél tőlem. Két év ellennevelés tökéletes eredménye. Konkrét jogszabályokra lenne szükségem, köszönöm!

2022. máj. 7. 11:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Bárki foglalkozik vele, (tanár, orvos, pszichológus, stb...) jogod van tájékoztatást kapni. Keresd meg, és tedd fel a kérdéseidet.
2022. máj. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hány éve váltatok el? 2 éve, vagy 2 éve kezdődött az " ellened nevelés"?

Mióta külön élsz a gyerektől milyen rendszerességgel látogattad? Milyen gyakran és mennyi időre vitted el? Ezek fontos kérdések.

2022. máj. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2 éve vált és költözött el, gyerekkel. Már előtte fél évvel is uszította ellenem. (Apu lop, apu patkány, stb.) Előírás szerint láthatom: kéthetente 1 1/2 órát. Ügyeleten, mert az első fél évben még hazavittem (eredeti otthonába), de nem evett, nem ivott, mert édesanya a nálam való evés-ivás veszélyességével ijesztgette.
2022. máj. 7. 12:14
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ettől a különélő apák 99%a szenved.

És nincs rá nagyon törvényi szabályzás ezert is csinálja a nők többsége büntetlenül.

És mert persze tudja hogy ez az egyetlen amivel árthat az apának.


Ami sikerre vezethet hogy a témaban kérsz bizottsag előtti meghallgatast a gyermekvedelemnél.

És kered az elhangzottak írasban történő összefoglalásat is mert a nélkül nem tudod bírósagi fokozatra vinni az ügyet.ők anyukat is meg fogjàk hallgatni aki persze tagadni fog így az állas 1-1 lesz.

Aztán elviszed magán pszichológushoz is a gyereket tőle is írásos szakvéleményt kérsz.

És végül igazsagügyi pszichiátert is erdemes bevonni mert ő beszélni fog mindhármótokkal anyukat is beidezi és az ő szakvélemenyere fog leginkább hallgatni a bíró.


Utána pedig feljelentést teszel kiskorú mentális bántalmazasa miatt.

És új gyermekelhelyezesi pert is indítasz amiben kéred a gyermek nalad valo elhelyezéset vagy a váltott felügyeletett a 2hét/2hét.

2022. máj. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Pszichológushoz én elvihetem? Nem az enyém a szülői felügyeleti jog. Akkor hogyan?

Igazságügyi szakértőhöz vinni nem gyerek kínzás? Nem szedik szét a kicsi gyereket? Abból indulok ki, hogy mennyire legalja dolog saját gyerekem egy ilyen eljárásba belelökni. Egész életre szóló nyomort okozhat neki. A jelen helyzet is, de ez csak fokozná. Vagy rosszul látom?

A bizottság előtti meghallgatás a gyermekvédelemnél: ez a Gyámhivatalt jelenti?

2022. máj. 7. 13:43
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

5.

Valóban.

Mert az volt a fejemben hogy veled van 2 hetente 1 hetveget es akkor péntek délután vagy szombaton el lehet vinni pszichologushoz.

Az igazsagügyi pszicho meg miert lenne gyermekkinzás?

Beszélget jatszik vele egy órat és kész.


A gyerekkinzás az amit az exed tesz.


Am nálunk is ez megy sajnos.

De csak azt erte el vele a nő, hogy a gyerek negtanult megalkudni hazudni színeszkedni előtte.

Aztán amikor meg itt van olyan mint régen.

De én vegig fogom tolni mert nem maradhat ilyen emberrel a gyerekem.

2022. máj. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Értem, és lehet, igazad van. De szerintem az igazi megoldás az lenne, ha pszichológus a nyilvánvalóan kárt okozó édesanyát helyrebillentené. De erre nincs esély, mert sehogy sem kötelezhető pszicho igénybevételére.


Hol kell bizottsági meghallgatást kérjek az ellenem hangolás miatt?

2022. máj. 7. 14:37
 8/10 A kérdező kommentje:
Kicsit árnyaltabban fogalmazok: a válás, és a válásig vezető út sok kárral jár, és leginkább a gyerekekben. De az igazi pusztítás a lélekben válás után indulhat be. Mert mit lát a gyerek? Család széthullik, otthon átalakul, és meg kell felelni az anya elvárásainak (aki 99%-ban a gyereket kapja): apa egy állat. És ez akkora önellentmondás-kényszer, ami elviselhetetlen a gyereknek. Mert apa nem állat, ezt gyerek is tudja, mégis úgy kell őt kezelni. Mert ez a kimondott-kimondatlan elvárás. És ezért valóban döntő többségében a nők felelősek.
2022. máj. 7. 15:37
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem papi.

A lényegi különbség hogy te elfogadod az ex által rádhúzott skatulyát.


Más pedig egy percre sem hajlandó belebujni.

És kitart azon állaspontja mellett a legvégsőkig hogy az Apa ugyanolyan mértekben szülő mint az anya!

2022. máj. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sommás, sommás.
2022. máj. 8. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!