Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Németországi egészségügyi...

Németországi egészségügyi biztosítás felmondása hol, hogyan?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Kb 1 hónapod dolgoztam kint Németországban miután leált a gyár és haza küldtek. Egy német közvetítő cégen keresztül mentem ki, német bejelentéssel és mindent ők intéztek, de viszont semmit sem mondtak el, ott németben, hogy működik, nemrég tudtomra került, hogy hazaköltözéskor nekem kell kijelentenem az egészségügyi biztosításom, ezt hol és hogyan tehetem meg? A másik, mikor kaptam a levelet, hogy melyik naptól van felbontva a szerződés oda volt írva, hogy haladéktalanul jelentkezzek a Német munkaelosztóban, hogy munkanélküli vagyok, ez miért fontos ha hazaköltözöm? Előre is köszönöm a válaszokat.

2022. máj. 10. 14:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Tudnod kéne, hogy melyik Krankenkasse-nál voltál biztosítva. Velük kell felvenned a kapcsolatot.
2022. máj. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
igy van. ahhoz a betegbiztosítóhoz kell bemenni akinél szerződve vagy. Németországban törvény, h 3 napon belül jelezned kell a munkanélküliben is, ha megszünt azonnali hatállyal a munkád. de a biztosítót mindenképp fel kell keresni, mert ők számlázni fognak.
2022. máj. 11. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ja és: azért fontos, mert a biztosító és a munkanélküli honnan tudja, h te hazaköltöztél, ha nem jelented nekik? maguktól nem fogják tudni.
2022. máj. 11. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!