Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valóban eddig tarthat a...

Valóban eddig tarthat a nyugdíjasok munkaviszonya?

Figyelt kérdés
Ma a rádióban volt egy vita műsor arról hogy az öregségi nyugdíjasok 2022. július elsejét követően, vagy a nyugdíjukat igénylik, vagy az öregségi nyugdíjasként-i munkabért. A kettő nem fog járni egyszerre. Nem lesz kötelező a nyugdíj melletti munkavégzés, de csak egyiket kaphatják. És még arról is volt szó e műsorban, hogy az a nyugdíjas aki a munkabérét igényli a munkáért a nyugdíj helyett, azok csak napi 8 munkaórás munkarendben, és éjszakai műszak nélkülözésével foglalkoztathatók, egy engedélyezett meghatározott fix bérért. Én eddig úgy tudtam mivel a mai fiatalok nem mennek el dolgozni, ezért adott a kolmány lehetőséget a nyugdíj melletti munkaviszonyra.Bár ezzel rengeteg pénzt a munkáltatók megspórolnak, mégis rengeteg a visszaélés ez a munkáltatók részéről.Nem tudom mi az igazság ebből? De szerintem egy nyugdíjas nem fog havi 100 000Ft-ért munkát választani a nyugdíja helyett. Kinek mi ezzel kapcsolatban a véleménye? Esetleg konkrét dolgok?
2022. máj. 12. 17:44
 1/1 anonim ***** válasza:
55%

Én erről még nem hallottam


Szerintem valamit félrehallottál, vagy csak halucinálsz


Ha estleg tudnál konkrét cikket írást bemásolni....


De így ez csak hanuka

2022. máj. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!