Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha tanúként hallgattak ki a...

Ha tanúként hallgattak ki a rendőrségen, és a nyomozást megszüntették, kérhetek-e valahonnan az egész ügyről másolatot? Ha igen, honnan, és van-e ennek valami időbeli leszabályozása? (8 napon belül vagy ilyesmi)?

Figyelt kérdés
2010. szept. 17. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kérhetsz (illetve kérni kérhetsz, csak nem adnak) mert csak tanu voltál.
2010. szept. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
és az áldozat kérhet ? egyszer azt hallottam, ő se.szerntem sérti a személyiségi jogait az elkövetőnek.
2010. szept. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

A gyanúsított és az ügyvédje mindenből kérhet ingyen, a tanú a saját vallomásáról kérhet oldalanként száz forintos illetékbélyeggel, a sértett pedig minden olyan nyomozati cselekményről készült jkv-ből kérhet, amely cselekményeknél jelen lehetett /pl. szembesítésen jelen volt, vagy felismerésre bemutatáson, helyszínelésen, akkor

ezekről kérhet, illetve a saját vallomásáról/, neki is oldalanként száz ft. Ezenkívül a megszüntető határozatból kap a sértett és a gyanúsított is ingyen. A sima tanú csak a saját vallomásából kaphat pénzért.

2010. szept. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

utolsó voltam:

mármint nem pénzért hanem pénzért vásárolt illetékbélyegért :)

2010. szept. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
csak azért kérdezem, mert fogalmam nincs az egész ügyről, amiben tanúként lettem kihallgatva, és kíváncsi lennék, hogy mi volt ez az egész egyáltalán.(hogy indult, ki ellen, stb) mert azért én is érintett vagyok benne. tehát az ügyészségtől sem kérhetek, ha a nyomozó hatóság már megküldte az iratokat? nem érdekes, ha fizetni kell érte.
2010. szept. 17. 18:05
 6/6 anonim ***** válasza:
83%
Ha csak egyszerű tanú voltál az ügyben (nem sértett tanú), akkor teljesen bizonyos, hogy csak a saját vallomásodról kérhetsz másolatot illetékbélyeggel, oldalanként 100 Ft-os kell.
2010. szept. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!