Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Legális 12 órát dolgozni nem...

Legális 12 órát dolgozni nem készenléti jellegű munkakör esetében?

Figyelt kérdés

12 órát dolgozom egy nap kasszásként és az egyéb munkaterületen dolgozó kollégáim is pl árufeltöltő. Viszont a munka törvénykönyvében azt olvastam,hogy csak készenléti jellegű munkakör esetén lehet az alkalmazott teljes hosszabb napi munkaidőben ez azt jelenti a törvénykönyv szerint hogy az alkalmazott a munkaidejének egyharmad részében nem aktív ,viszont mi egész nap intenzíven dolgozunk.


Szóval akkor velünk szemben illegálisan jár el a cég?

Felvidéki vagyok.

Pls segítsetek megértetni hogy én nem értem csak vagy valóban illegálisan dolgozunk sokan ebben a világban?


2022. máj. 14. 08:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Létezik munkaidőkeret. (Már, ha Magyarországról beszélünk. Itt dolgoztatok?)
2022. máj. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
Hát itt ez úgy működik, ha nem tetszik el lehet menni..mármint nem neked, hanem a cégtől
2022. máj. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
26%
Más még megterhelőbb minkát végez 12 órában. Mivan eljöttél Magyarországra aztán itt szembesültél vele hogy itt dolgozni is kell?
2022. máj. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Felvidéken dolgozom csak tudni szeretném hogyan van. Mert azt olvastam hogy csak készenlétisek dolgozhatnak így .


Leírnátok,hogyan van légyszi nálatok?

2022. máj. 14. 13:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Magyarországon teljesen legális így dolgozni
2022. máj. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Magyarországon:


Munkaidőkeret alkalmazása esetén a teljes munkaidőben foglalkoztatott munkavállaló egyenlőtlenül beosztható napi 4 és 12 óra közötti időtartamú munkavégzésére. A munkaidőkeret alkalmazása esetén azonban sokkal fontosabb, hogy a teljes munkaidőt jelentő heti 40 órának a teljes munkaidőkeretre vetítve kell kijönnie: így például egy két hónapos munkaidőkeret alkalmazása esetén a munkáltató megteheti, hogy az egyik hónapban a munkavállaló minden héten 44 órát dolgozik, viszont a következő hónapban már úgy osztja be, hogy csak heti 36 órát kelljen dolgoznia, így a két hónapban átlagában 40 óra munkavégzést teljesít a munkavállaló.


Minél hosszabb a munkaidőkeret, a munkáltatónak annál nagyobb „játéktere” van arra, hogy a munkaidővel gazdálkodjon.


[link]

2022. máj. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!