Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy random ember ablakjába...

Ha egy random ember ablakjába bevilágítok lézerrel(nem a szemébe meg semmi ilyen) az bármilyen szabályt sért?

Figyelt kérdés
Nem azért kérdezem mert én annyira ráérek világitózni össze vissza csak úgy érdekel.

2022. máj. 17. 21:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
És azt honnan tudod, hogy a házon belül hogy alakul a fény útja, és mégis a szemébe villogsz kisfiam?
2022. máj. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kérdezz meg egy rendőrt, de ő is azt fogja mondaani, amit én: saját érdeked legyen, hogy ne tedd.
2022. máj. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Birtokháborítás. A hatályos Polgári Törvénykönyvünk szerint, ha a birtokost birtokától jogalap nélkül megfosztják, vagy birtoklásában jogalap nélkül zavarják, birtokvédelem illeti meg.
2022. máj. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen lézerezős kis g..knek el kellene törni a kezét.
2022. máj. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
52%
Van ilyen lézerem,régebben csomó lakásba bevilágítottam éjjel éjszaka,hajnalban. Sosem történt semmi.Egy csaj ki is nézett félmeztelenül egyszer na az király volt
2022. máj. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező + #5:

Mit gondolnál akkor, ha valaki hozzád villogtatna be egy lézerrel, vagy mit tennél, ha valaki a zsebedbe nyúkálnának be, hogy mi van ott?

Mi célod lenne, mi célod volt, hogy oda bevilágítottál? Kíváncsiság?

2022. máj. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja 5 persze félmeztelenül kinézett mi? A nők nem olyan hülyék mint te meg a kérdező. :D

A birtokháborítás mellett egészségügyi kockázata is van a lézernek, (Nem arra gondolok, hogy én talállak meg előbb mint a rendőr és szilánkosra töröm a kezeidet, meg az arccsontodat.) sokak szeme érzékeny erre a fényre és komoly problémája lehet akár abból is ha közvetetten éri a lézerfény. Nem tudjuk milyen lézered van, nincs kizárva, hogy aká meg is tud vakítani egy embert, állatot. Szóval akár börtön is lehet a vége súlyos testi sértés, vagy maradandó fogyatékosság okozása miatt.

Repülők meglézerezéséért 3 év letöltenőt adnak.

Emellett bizonyos teljesítmény feletti lézert nem is tarthatsz otthon... Tehát nem csak a világítás, de már a lézeres eszköz birtoklása is törvénybe ütköző.

2022. máj. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak óvatosan, mert tényleg tud veszélyes lenni. Nem tudhatod biztosra nem-e okozol kárt vagy irritálsz vele valakit.


Jómagam pl az ablakban asztal elótt modelleztem, hogy jól lássak. (természetes fénynél nincs jobb)

Több alkalommal is megzavart a szemben lévő panelház egyik lakója.


Úgy cigizget, hogy a nyitott ablaknak támaszkodik és mozgatja azt dölöngélve, ám a napnak sugarát szemembe villogtatta.

Lenyugtattam magam, majd felkerestem, hagyja abba, nem tudok dolgozni tőle. Nem tudhatta, hogy az általa megszokott hülyesége gondot okozhat.


De ő nem direkt vette, mint te a lézert és nem direkt szórakozott vele a házon kívül.


Ha valaki ezt lézerrel csinálta volna, azt lehet nyakon is vágnám.

2022. máj. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!