Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A magyar közoktatási intézmény...

A magyar közoktatási intézményekbe lehet kést bevinni diákként?

Figyelt kérdés
Az iskolám (gimnázium) házirendjében nem találtam erre semmilyen szabályt, viszont a tanárok többször is megemlítik, hogy nem szabad iskolába kést/bicskát vinni,de eddig semmilyen hivatalos törvényben nem találtam még utalást sem erre, pedig elég régóta próbálok ennek utánajárni. 8cm-nél rövidebb pengéjű bicskára gondolok, amit nem vagdosásra/megfélemlítésre használnék. Hálás lennék érte ha nem csak egy igen/nem választ kapnék, hanem valaki be is linkelné azt a t{rvényt amiben ez benne van.

2022. máj. 18. 20:21
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Ha nincs benne a házirendben, hogy tilos lenne bevinni, akkor - amekkorát törvény szerint magadnál tarthatsz közterületen is - beviheted.
2022. máj. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Mivel te is tudhatod,fegyver bevinni suliba=Egyenlő halál komoly kirúgás.

Talán még börtön.

2022. máj. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%

Ha házirend nem tiltja, akkor szerintem lehet.


De! Az rendben van, hogy 8cm-t nem haladja meg, de hosszúságtól függetlenül NEM lehet rugós! Erre figyelj oda.


Amúgy anno a mi sulinkban is voltak páran (köztük én is), aki vitt egy sima, nem nyitható kiskést.

Én az almát szeltem azzal, más meg a kolbászt szünetben :D (2010-ben)

2022. máj. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Alex Fly ***** válasza:
100%
Ha az iskola szabályzata nem tiltja, akkor semmi nem akadályoz meg abban, hogy megfelelően elcsomagolva bevidd (értem ezalatt táskában, zsebben tartva).
2022. máj. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!