Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha az albérletből kiköltözik...

Ha az albérletből kiköltözik az albérlő meddig van joga még vissza járni és elvinni az ott tálat holmit? És mikortól számít betörésnek?

Figyelt kérdés

2022. máj. 19. 07:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha megbeszéled a tulajjal, hogy vissza kell járnod még pár cuccért, akkor úgyis megérti.
2022. máj. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én vagyok a tulajdonos. Az albérlőm kiköltözött már, de úgy gondolja hogy feltörheti a kert kapu és ezt az elvihet még utólag. Próbáltam a rendőrségen bejelenteni,de az mondták hogy mert valaha volt albérleti szerzősünk ezért ők nem tehetnek semmit.
2022. máj. 19. 08:24
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Aha, lejárt albérleti szerződéssel bármikor visszamehetek, úgy hogy anyagi kárt okozok ezzel? Valami hiányzik a történetből, vagy nem a rendőrséggel beszéltél hanem a helyi pék értelmileg visszamaradott kisfiával.
2022. máj. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Néhány fogalmat tegyünk tisztába.

A(z ingatlan) tulajdonos az, aki a birtok tulajdonlapján szerepel.

Tulajdonjoggal bír a tulajdonos, ill. a haszonélvező (amennyiben van, akkor a tulajdonos nem).


Albérlő az, aki tulajdonostól bérel ingatlant, és annak egy részét vagy egészét továbbadja bérbe. (Esetetekben nem ez van)


Bérlő az, aki a tulajdonostól bérli az ingatlant. (Esetetekben erről van szó).


A bérlő addig jogosult korlátozás nélkül bármikor bemenni, ameddig bérli az ingatlant, függetlenül attól, hogy kiköltözött-e már, vagy sem. Ebben az esetben a tulajdonosnak nincs joga korlátozni az ingatlan használati jogát, hisz azt arra az időre bérbe adta.


Kaució - a bérleti szerződésben meghatározott összeg (általában 2-3 havi bérleti díj), ami a bérlő a tulajdonosnak ad letétbe biztosítékként, és amiből a szerződés megszűnése során vagy után le lehet vonni az indokolt összeget.


Bérleti szerződés felbontása SORÁN/után el kell számolni, a kaucióval, amiből le kell vonni a bérlő által okozott károkat, illetve ki nem fizetett rá róható számlákat, - ha már nem írtátok a nevére ideiglenesen a közműveket, ahogy illenék, valamint kötbért.


- a bérlő az ingatlant eredeti állapotban, vagy a tulajdonos által megegyezés szerinti módosításokkal köteles visszaadni az ingatlant (tehát egy fehérre festett szobát nem festhet a tulaj beleegyezése nélkül lilára, de ha már megtette, , akkor akkor a tulaj követelheti a fehérre festést, ill. az újrafestés költségét is állnia kell.

- a bérlő köteles elhagyni az ingatlant, kiköltözni elvinni a cuccait, stb. a határidő lejártáig.


---



Tulajdonos az, aki a dolog jogos birtokosa. - Attól, hogy valami az ingatlanon maradt, még az eredeti tulajdonosé az, joga van hozzá, viszont ebben az esetben a tulajdonos nem használhatja teljeskörűen a birtokát, hiszen foglalva volt stb. kérhet valami sérelmi díjat.



----

A volt bérlő magánlaksértést követ el akkor, ha zárat feltörve a tulajdonos ingatlanjára belép annak engedélye nélkül ill. megtévesztésével:


Magánlaksértés: Btk. 221. § (1) Aki más lakásába, egyéb helyiségébe vagy ezekhez tartozó bekerített helyre erőszakkal, fenyegetéssel vagy hivatalos eljárás színlelésével bemegy, illetve ott bent marad, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) Bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő, aki másnak a lakásába, egyéb helyiségébe vagy az ezekhez tartozó bekerített helyre, az ott lakó vagy azzal rendelkező akarata ellenére vagy megtévesztéssel


a) éjjel,


b) fegyveresen,


c) felfegyverkezve vagy


d) csoportosan



Itt a te akaratod ellenére történt behatolás, ÉS rongálás (zár), amiért kártérítést követelhetsz a károkozótól (zár + munkadíj, stb, ha más is megrongálódott, pl. kapu festék, akkor azt is).

-----


Ilyen esetben az lenne a normális, hogy előre egyeztetett időben megy, és felügyeletetek alatt elviszi a cuccát.


Elvárható kötbér is, hiszen a szerződésben (idevonatkozó jogszabályban) rá vonatkozó kötelességet hibásan teljesítette, mert nem szállította el mindenét a szerződés felbontásakor.

----


Arra, hogy meddig tart a bérleti szerződés, felmondás után, itt találhatsz információt:

[link]



Megjegyzés: Feltételezem, nem készült rendes szerződés írásban, legyen ez figyelmeztetés! Bérbe adni ingatlant csak ügyvéd által írt szerződéssel, lehetőleg közjegyző által ellenjegyzett szerződéssel adunk bérbe, mert nagyon sok konfliktus és nagyobb kár is adódhat. A szerződés ne csak azt tartalmazza, hogy mennyi a havi díj, hanem azt is, hogy kinek milyen kötelezettségei vannak, és miért milyen szankciók szabhatóak ki, a bérlő nyilatkozik, hogy a bérleti szerződés megszűnése után hátramaradt tárgyakat ráutaló magatartással lomként tekinti, és azzal szemben semmilyen követelése nem lehet, viszont a tulajdonos a takarítási, lomtalanítási költséget ráterhelheti.

2022. máj. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 kovpet ***** válasza:
100%

"de az mondták hogy mert valaha volt albérleti szerzősünk ezért ők nem tehetnek semmit"


Mibe fogadjunk, hogy ezt nem adnák írásba? :)


Kérdező, hivatalos szervekkel ne szóban kommunikálj soha. A szó elszáll.

2022. máj. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
16%

Elég egyértelmű a helyzet.

Nincs érvényes szerződése, tehát betört hozzád.

Én a helyedben előadnám a rendőröknek, hogy eltűnt néhány értékes holmi is a betörésen felül.

2022. máj. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
"Nincs érvényes szerződése, tehát betört hozzád." Rendőrség szerint ez nem ilyen egyszerű. Nyitván bírósági végzésem nincs.
2022. máj. 20. 06:12
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

De a fickónak kell a bírói végzés ahhoz, hogy behatolhasson a te ingatlanodra.


A rendőrök nem mindent tudók, és lusták, utálják a papírmunkát, stb. amit lehet, terelnek.

Jegyzőkönyvet kell felvetetni a feljelentésről, és az eljárásról, ill. ha nem vagy elégedett az eljárással, akkor kifogással élni mulasztás, vagy egyéb dolog miatt, amit az ügyészség kivizsgál. Akkor talán jobban odafigyelnek.


Nekem két komolyabb rendőrségi ügyem volt, egyikben tanú voltam egy égbekiáltóan nyilvánvaló okirathamisítás ügyben, (a meghatalmazó már halott volt akkor, amikor a meghatalmazásának a kiállításának a dátuma volt, de a rendőr még annak se nézett utána, hogy tényleg meghalt-e az illető, és mikor, hanem lesöpörte az egészet.)

A másikban meg sértett voltam, mert valamit kölcsön adtam, amit tovább adtak kölcsön, és az meg nem volt hajlandó visszaadni. Na ott normálisan jártak el, igaz, én és a kölcsönadó is úgy jártunk el, hogy bementünk az örsre, és előadtuk a sztorit, de nem egyből jöttek velünk, hanem hogy kérjük el, és ha nem adják, akkor hívjuk fel őt. Aztán persze nem adta, fel is hívtuk azt a tisztet, és kiküldött egy rendőrt.


Esetedben a gond az, hogy a rendőr hülye és lusta volt. Te valószínűleg nem azt sérelmezed, hogy az illető el akarja vinni a maradék cuccát, hanem azt, hogy akármikor betör az engedélyed nélkül, és úgy teszi, amivel rongálást és a többi tulajdonod védelmét szünteti meg. Ha az illető egyeztetne veled, akkor odaadnád a cuccát, feltételezem.


C.

2022. máj. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szabályos átadás-átvétel után nem mehet vissza.
2022. máj. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!