Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Apukám nem fizet évek óta,...

Apukám nem fizet évek óta, megússza. Ha én megyek el rendőrségre hatásos lenne?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok, hamarosan 18. Apa nem fizet 2017 óta. Havonta 28ezret kell fizetni neki, 2019-ben végrehajtónál volt az ügy, 58000forintot kaptunk, többet nem tudott bezsebelni. 2020 nyara óta kapunk állami gyerektartást ami 13000Forint. Apa ha 2020ig nézzünk legalább tartozik 1 millió forinttal. Az a pénz nekem jár, már csak azért is mert mai napig nyomorgok mert anyám is egy munkakerülő aki testvéreim fizetéséből él, és az én fizetésem konkrétan az iskolai dolgokra megy el.

Mielőtt valaki írná, apámat 4 éves kórom óta nem láttam, szóval szívesen börtönbe jutattom ha kell, mert óvszert is lehetett volna húzni ha nem tud gondoskodni rólam.



2022. máj. 19. 17:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát nagyon sok mindent nem tehetsz kiskorúként. Esetleg egy ügyvédet kellene keríteni, az ilyesmi általában behajtható ha van vagyona az illetőnek, kocsi, lakás, üzletrész stb., nem csak bankszámláról lehet inkasszózni.
2022. máj. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ahogy írták, most még nem tudsz semmit tenni ha anyád nem segít benne. De beperelhetitek apádat, vagy amint betöltöd a 18-t, akkor te megteheted.

Az önkormányzatnál kérdezd meg hogyan kaphatsz ingyenes jogi tanácsadást! Van ingyenes jogsegély szolgálat, előre kell időpontot kérni és ott egy ügyvéddel meg tudod beszélni, hogy milyen lehetőséged van. Ha anyád aláírja a papírokat, akkor polgári pert lehet indítani a tartozás behajtására és az nem évül el úgy, mint az elmaradt gyerektartás. Ott lehet kérni akár végrehajtást is, de ez sok idő lesz.

Sajnos a rendőrség ebben az ügyben nem tud semmit tenni.

Amit még megpróbálhatsz, hogy felkeresed azt a családsegítő szolgálatot, amelyik a lakóhelyeteknél van. Ott is tudnak tanácsot adni, hogy miképpen kérhetnél anyagi segítséget az önkormányzattól, vagy mi egyéb lehetőség van, hogy könnyebb legyen kicsit az életed.

2022. máj. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
23%

“ Az a pénz nekem jár,”


Az a pénz anyádnak jár nem neked, úgyhogy kár pattogni

2022. máj. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

#3 Tévedsz!

A gyerektartás nem a szülőnek jár, hanem a gyereknek, csak a szülő kapja meg, mivel a gyerek az még gyerek.

Ha betölti a 18-t és tanul tovább, akkor neki is fogják átadni a gyerektartást, ha ezt elintézi.

2022. máj. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. Nagyon segítőkészek, nem sokára 18 leszek, nappaliba maradok, szóval segítenek az írásaitok. :)

3, maximum te pattogatsz itt, az nekem jár. Egy GYEREKTARTÁS, kettő ha nem járnék nappaliba akkor nem járna három 18 felett is jár, ahogy a négyes írta.

2022. máj. 19. 22:11
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag valóban az anyának jár, de rád kellene fordítania. Sajnos most még csak anyukád tudna intézkedni. Ha 18 leszel, és középiskolába jársz, akkor már járhat neked. Ha később továbbtanulsz, akkor rokontartás jár, de az már nehezebb helyzet, mert az megtagadható, ha nem tartod apáddal a kapcsolatot. Tehát addig kéne intézkedni, amíg kiskorú vagy, mert nagykorúként már nem vagy annyira "védett". Onnantól felnőtt vagy.
2022. máj. 22. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6 Ez így nem pontos. Tényleg külön kell kérvényezni rokontartásként, de nem számít, hogy nincsenek kapcsolatban, hiszen nem a gyerek hibája ha az apja, anyja nem tartja vele a kapcsolatot. Ettől még felelős az ellátásáért amíg tanul és nem tudja saját magát eltartani. Ezért csak nappali képzés idejére jár.

Abban is igazad van, hogy könnyebb ha már most próbálja elindítani az ügyet, de később sem reménytelen, csak nem ugyanaz ha jogfolytonosan a gyerektartást kell meghosszabbítani, mint ha van közte kimaradás és szinte új ügyként kell kezelni.

2022. máj. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!