Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan tudok keresetet benyújt...

Hogyan tudok keresetet benyújtani a magyar kormány ellen a kettős üzemanyagárak miatt?

Figyelt kérdés

Nagykárolyi román-magyar kettős állampolgárként heti szinten járok Magyarországra, a benzinárstop óta a tankolást is ott végzem.


Ugyanolyan EU-s, sőt, ugyanolyan magyar állampolgár vagyok, mint a tőlem 12 km-re élők, mégis hátrányosan megkülönböztet engem a kormány. Pusztán azért, mert más a rendszámom.


Hol tudok keresetet benyújtani? Európai Unió Bírósága? Emberi Jogi Bíróság? Szükségem van ügyvédre, vagy egyedül is beadhatom a keresetet?


Szükséges az, hogy ténylegesen kár érjen? A kettős árak bevezetése óta ugyanis még nem tankoltam Magyarországon, és ha lehetséges, ezután nem is szívesen támogatnám ilyen formában a magyar államkasszát. Persze ha ez szükséges hozzá, akkor elmegyek tankolni egy jelképes mennyiséget.


Köszi a válaszokat.


2022. máj. 30. 07:29
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
84%
Kicsit sem károsít meg a magyar állam, egyszerűen egy kedvezményre nem vagy jogosult.
2022. máj. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
76%

Nem te vagy hátrányosan megkülönböztetve, hanem mi előnyösen.

Szívesen.❤️

Amúgy meg úgy vagy te nagykárolyi, ahogy én.

2022. máj. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
94%

Mivel nem te vagy itt a kérdés hanem az, hogy az autó hol van lejelentve, milyen ország felé fizeted utána az adót, így nem lehet az állampolgárok megkülönböztetése miatt perelni.

Lehetsz lengyel, holland vagy spanyol, ha az autódon magyar rendszám van akkor tankolhatsz kedvezményes áron, ahogy hiába vagy magyar állampolgár (kizárólag magyar), de brit vagy szerb rendszámú az autód, máris nem teheted meg.

nem az állampolgárok vannak megkülönböztetve állampolgárságuk miatt, hanem szimplán a bejelentési hely szerint van minden uniós állampolgárnak egyformán bevezetve egy szabály.

Kár ér téged azon országban, ahol az autód be van jelentve. Ott jelentsd fel a kormányt, hogy nem tesz semmit az állampolgárai érdekében!

2022. máj. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 A kérdező kommentje:

Jelentettem a válaszokat, tekintettel arra, hogy azok nem a kérdésre válaszolnak.


Én ugyanis az eljárásjogi kérdésekről érdeklődtem, az, hogy ki hogyan magyarázza a diszkriminációt megvalósító jogszabályt, nem érdekel.

2022. máj. 30. 07:48
 5/62 anonim ***** válasza:
85%
A kérdés egyértelműen csak kitaláció.
2022. máj. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
83%

#4 Ez egy anonim oldal ahol te anonim módon tehetsz fel kérdést hogy arra BÁRKI válaszolhasson.

Erre te nekiállsz jelentgetni a válaszolókat.

Gratulálok.

IQ teszted : negatív

2022. máj. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 A kérdező kommentje:
#6 Ha valaki feltesz egy kérdést arról érdeklődve, hogy melyik magyarországi főútvonal mellett lenne szükség kerékpárútra, majd valamelyik okos azt válaszolná, hogy a biciklisek átmennek a piroson és nincs jogsijuk, az - még ha csekély mértékben igaza is van - nem válaszol a kérdésre, ennélfogva a válaszok között nincs helye.
2022. máj. 30. 07:59
 8/62 anonim ***** válasza:
92%

Ha valódi választ akarsz, akkor itt van: keress egy ügyvédet a neten, aki nemzetközi joggal foglalkozik, és vele konzultálj.


Ez egy szakmai kérdés, amit nem jöttmentek egy fórumon fognak tudni megválaszolni neked.

2022. máj. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
82%

NEM, semmi jogalapod sincs bármilyen keresetet benyújtani.

A magyar államnak jogában áll kedvezményeket adni az állampolgárainak bizonyos feltételek megléte alapján - ebben az esetben a jármüvek MO-on történt forgalomba helyezése a feltétel -, aki ennek megfelel, annak jár a kedvezmény, aki nem, annak nem.

Ez ugyanaz, mintha egy aktív dolgozó kaphat valami juttatást, egy nyugdíjas nem, vagy fordítva, a kedvezmény senkire nézve nem kötelezö, csak adható. A feltételeket meg az szabja meg, aki a kedvezményt adja.


Ebböl is láthatod, semmi jogod sincs reklamálni, mivel nem teljesíted a feltételt, ezért neked nem jár a kedvezmény.

2022. máj. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
92%
Akkor válaszolva, ezzel a gonddal sehova.
2022. máj. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!