Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Születési anyakönyvi kivonat...

Születési anyakönyvi kivonat igénylése után, mit jelent az, hogy lezárva?

Figyelt kérdés

Ügyfélkapun keresztül online igényeltem születési anyakönyvi kivonatot.

Miután elküldtem a kérelmet, az ügy állapota az lett, hogy "lezárva". Semmilyen visszaigazolást nem kaptam, hogy elfogadták-e.

Most akkor fogják küldeni vagy nem?



2022. jún. 2. 09:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Első blikkre nekem ez azt jelentené, hogy az ügy rendben van, elkészítették és feladták postán - vagy ha ezt kérted akkor az okmányirodába. Nem tudom hogy lehet megkapni mostanában.

A "lezárva" általában azt jelenti, hogy az üggyel nincs több teendője a hivatalnak. Ha az lenne, hogy "elutasítva" akkor kellene neked újra indítani, ha meg a "folyamatban" vagy a "hiánypótlás" netán hasonlók, akkor meg még lenne intézni való.

De ez csak persze következtetés más helyzetekből.

2022. jún. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azt nem jelentheti, hogy elkészült, és a hivatalnak nincs vele teendője, mert abban a pillanatban lezártra váltott, ahogy beküldtem a kérelmet.

Esetleg azt jelenti, hogy el van küldve, és nekem nincs vele további teendőm. De nagyon félreérthető. Azt is jelentheti, hogy lezárták az ügyet, nem foglalkoznak vele, mert nem kaphatok anyakönyvi kivonatot...

2022. jún. 2. 10:20
 3/5 anonim válasza:
Tudom, hogy lassan 2 éves a kérdés, de szeretném megkérdezni, hogy tudod-e azóta a választ? Én is ugyanígy jártam, és én se tudom, mit jelent.
ápr. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#3

Hozta a postás. Nem tudom, mennyi idő után. Nem a gyorsaságukról híresek.

ápr. 9. 22:19
 5/5 anonim válasza:
Köszi szépen! Akkor várunk :)
ápr. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!