Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rendőri igazoltatást felvehete...

Rendőri igazoltatást felvehetem diktafonra?

Figyelt kérdés

Manapság már minden mobilon és mp3-as lejátszón van diktafon funkció. Ha a rendőr igazoltat vagy leállít a kocsival mondhatom-e neki mielött elkezdené, hogy:

-Egy pillanat csak elindítom a diktafonom.


És kamerázni lehet-e az intézkedést?


2010. szept. 18. 23:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem úgy sem fogják engedni.Csak mégjobban ki akarnak majd cseszni veled.Szerintem próbáld titokban csinálni.
2010. szept. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
14%
Erre a kérdésre már egyszer válaszoltunk.
2010. szept. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
A világ egyetlen országában sem lehetséges egyik se. Az intézkedő rendőr számát kérheted.
2010. szept. 19. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%

sztem se

bár nem értem miért

2010. szept. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%
Felveheted, ez ellen senkinek nem lehet kifogása, de csak saját amgadnak játszhatod le, másnak már nem, mert AZ már törvényellenes. De nem értem, mire lenne jó...
2010. szept. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%
sztem az esetleges rendőri visszaélések miatt szeretné a kérdező
2010. szept. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Milyen rendőri visszaélésre gondolsz?


Az előbb szóló jól mondta: nem fogja a rendőr azt mondani, hogy ne vedd fel! Tedd meg! Mondjuk ha így próbálod oldani kettőtök közt a feszültséget, hát tévúton jársz. De nem játszhatod le a felvételt!

2010. szept. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nincs semmilyen visszaélés csak elméleti kérdés. Nem rég láttam, hogy már a rendöröknél is van kamera az ingzsebükre tűzve.
2010. szept. 20. 18:27
 9/17 anonim ***** válasza:

Nem veheti fel a kis rejtett kamerájával az intézkedést!

Ehhez titkosszolgálati engedély kell.

2010. nov. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

08:18-nak van igaza, felveheted nyugodtan, csak az úgynevezett közzé tétele nem lehetséges, d ehatósági felhazsnálás céljából felhasználható, azaz ha egyrendőri visszaélést ezzel tudsz bizonyítani, akkor lehet, igen


ilyet még én is akartam csinálni pár éve, amikor rám voltak kattanva, és ahányszor megláttak megállítottak, és nem létező dolgok miatt büntetgettek, és utána még hangosan a képembe is röhögték h mindegy mit teszek, hiszen 3 rendőr ellen úgyis hiába bizonygatok bármit is, na és felszerelkeztem diktafonnal én is, de aztán a mocskok utána már nem nyomtak olyan kemény szöveget sajnos ..., de leszálltak rólam (kisebb város ismerősi összeköttetések alapján úgymond megbeszélték haverokkal, hogy szivatnak, ahol tudnak), pedig tök jól megcsináltam a kis rejtett mikrofont a kocsi tetőcsomagtartó lécéhez erősítve szal pont belebeszélt volna, és ha sikerrel jártam volna, azért a nyomozó ügyészség sztem szívesen vette volna

sajnos nagyon durva amit megengednek maguknak, de valahogy ezt kellene jogilag szabályozni, hogy ne történhessen meg olyan, hogy egyszál magában a polgár nem tud semmit kezdeni az igazával 3 rendőr ellen ... viszont ötletem nincs sajnos

2010. nov. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!