Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Behajthatja rajtam a teljes...

Behajthatja rajtam a teljes kerékpár árát is egy bicikli kölcsönzős, ha nem lett totálkáros az elektromos kerékpár?

Figyelt kérdés
Tegnap kikölcsönöztem egy elektromos kerékpárt, aminek elgörbült alattam a felnije. A kölcsönzős kérheti-e tőlem a teljes kerékpár árát, ha nem tud cserealkatrészt szerezni a szerviz partnerétől?

2022. jún. 9. 08:36
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
88%
Kérni bármit kérhet.
2022. jún. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs lehetősége megjavítani, tehát teljesen kiesett a járműparkjából, akkor igen, kérheti.
2022. jún. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Jogszerű-e többet kérnie, mint a kár mértéke?
2022. jún. 9. 09:19
 4/27 A kérdező kommentje:
Elvileg van szerviz partnere, így remélem a legjobbakat. Van annyi pénzem, hogy tudjak egy újat venni neki, de akkor teljesen lenullázódok.
2022. jún. 9. 09:21
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne több a kérése, mint a kár, ha számára használhatatlan a bicikli. Megpróbálhatsz te keresni szakembert és a kerékpár professzionális javításának költségeit kell csak vállalnod akkor. Az ő kára az, hogy kiesett az egyik eszköze, mindegy, hogy mekkora sérülés van rajta, ha nem tudja bérbeadni. Abban az esetben követelheti csak a javítás költségét, ha az a javítás meg is valósulhat.
2022. jún. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 Feketeruhasember ***** válasza:
100%

Na most itt tudni kellene pár dolgot mielőtt bármit is fizetnél...


Eloszor is, mi van a kölcsönzési szerződésben?


Másodszor (ami elég fontos) de nem biztos hogy az orrodra köti. Ilyen nagy értékű kerékpárok esetén és főleg egy kölcsönző vállalkozás esetén szokás kötni rájuk biztosítást. Magyarul simán lehet hogy neki már rég megtérítette a biztosító de azért rajtad még be akar vasalni egy kis extra profitot. Azért ezeket jobb tisztázni mielőtt nyakra phaszra fizetnél 100 ezreket meg milliókat.

2022. jún. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Nincs biztosítva, ez benne van a szerződésben. A károkig én felelek, de azt nem írja, hogy csak a kár mértékéig-e. Azt szeretném tudni, hogy erre van-e jogszabály, hogy csak addig vagyok köteles fizetni.
2022. jún. 9. 09:33
 8/27 anonim ***** válasza:
75%
Fogd már fel, hogy a kár a teljes eszközre vonatkozik, ha az nem javítható. Ez azért nem bonyolult, van egy drága számítógéped, ha csak a 20 forintos kábelt veszem ki belőle, de te azt nem tudod pótolni, akkor onnantól nem tudod használni a számítógépet. Keress szervizt, ami megjavítja, ha ennyire aggódsz.
2022. jún. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Speciális kerékpár. Van szervíz partner, de rá nem vagyok hatással. Remélem, hogy javítják, de, ha nem, akkor nagyon megszívtam. Illetve remélem, hogy nem próbálja bejátszani, hogy nem javítható, azért hogy kapjon egy új kerékpárt. Az, hogy én tudok-e másik szervízt találni, azt nem tudom.
2022. jún. 9. 09:56
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

a kolcsonzesi szerzodesben benne van, hogy mit kerhet kar eseten

ha tulzo a koveteles a birosagon megtamadhatod

2022. jún. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!