Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Házassági vagyonjogi szerződés...

Házassági vagyonjogi szerződéskötés esetén lehetséges a "gyengébb fél" védelme?

Figyelt kérdés

Ugye ezt a szerződést általában azért kötik, hogy a tehetősebb házastárs ne veszítse el a házasság alatt szerzett vagyonának a felét, ha esetleg elválnának.


Viszont érdeklődni szeretnék, hogy arra van-e lehetőség, hogy azt kössék ki a szerződésben, hogy a kevésbé tehetős fél egy esetleges válás esetén miket kaphat (ingatlanból, vagyonból)? Például minden együtt töltött év után X millió forintot, a közös otthon az övé maradna, válás után esetleges tartásdíj stb.

Köszönöm előre is a válaszokat!


2022. jún. 9. 12:37
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen vagyonjogi szerződést kötnek a felek, akkor ott minden kikötésre kerül, nem feltétlenül csak az, hogy X-nek nem kell ez meg az, hanem bármi, amit ki akartok benne kötni.
2022. jún. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen. Bármit bele lehet foglalni, ami a két félnek megfelel
2022. jún. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
28%

"Például minden együtt töltött év után X millió forintot, a közös otthon az övé maradna, válás után esetleges tartásdíj stb."


Nem tudom jogi szempontból, de azért ez így elég necces morális szempontból.

2022. jún. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
100%

"A házasság előtti szerződés a házasság előtt szerzett vagyonra vonatkozik többnyire."


Nos, Magyarországon a hazassag előtti vagyon a budos életben nem lesz közös, így épp te tudod rosszul, a szerződést a házasság alatt szerzett vagyon elosztasa miatt kötik, ugyanis az automatikusan közös lenne.

2022. jún. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
93%

4!


Semmi necces nincs benne, ha ez mindkét félnek megfelelő.

2022. jún. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:

Igen, én is úgy tudtam, hogy az örökség + a házasság előtt szerzett vagyon az sosem lesz közös. Mindenképpen beszélünk majd ügyvéddel, tájékozódni szerettem volna elsősorban a kérdésemmel!

Köszönöm szépen a segítségeteket!

2022. jún. 9. 12:54
 7/48 A kérdező kommentje:

"de azért ez így elég necces morális szempontból."


Mert az nem szokott az lenni, mikor egy válás esetén apuka utána éli világát gondtalanul, havonta foglalkozik 1-2 napot a gyerekkel, nagy duzzogva kifizeti a 25-30 ezer forintos gyerektartást és utána minden az anyára hárul, minden az ő feladata?

Én nem szeretnék így járni, ahogy egy 2 szobás lakásba sem szeretnék visszaköltözni, 1-2 gyerekkel.


Sok "örökkét" láttam már megfogadni, amiből aztán csúnya válások, szakítások lettek.

2022. jún. 9. 13:07
 8/48 anonim ***** válasza:
54%
A saját vagyonodat is vidd a házasságba, akkor nem lesz gond válás után. Ja, hogy az nincs? Kellemetlen. De a jóba beleülnél. Apuka is kaphatja a gyereket, te meg élheted a világodat, és fizeted a gyerektartást neki.
2022. jún. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:

Majd ezt mi eldöntjük a párommal, nem kell a kedves segítséged hozzá! :)


Van saját vagyonom is, de lényeges különbségek vannak anyagi szempontból közöttünk. Ő szeretne gyereket már az esküvő után, én is, de így fogom magam teljes biztonságban érezni.

2022. jún. 9. 13:20
 10/48 anonim ***** válasza:
97%
Lehet ilyet csinálni és kösd is ki. Nyilván ne aránytalanul sokat akarj elvinni, de ha lesz 2-3 gyerek, az a karrieredre sem hat túl jól. Ha éveket otthom maradsz, majd apuka úgy dönt, hogy mégsem kellesz neki, akkor ott állsz 5 év kihagyással és 2 kisgyerekkel.
2022. jún. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!