Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon az adócsalást...

Magyarországon az adócsalást és a lopást jobban büntetik, mint a súlyos testi sértés okozását, vagy a gyilkosságot?

Figyelt kérdés
Többször hallottam már olyat, hogy adócsalókakat 15 év+-ra büntetnek, de agresszív, társadalomra veszélyes emberek 5 év alatt is kapnak sokszor. Hogy van ez?
2022. jún. 10. 18:25
 1/3 anonim ***** válasza:
74%

Sajnos nem.

Pedig ettem már adótisztet,édes savanyúval.

2022. jún. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
61%

Nem igaz.


Az adócsalás és a lopás még ma is szinte bocsánatos bűnnek számít.


Én annak idején 11 rendbeli lopásért mint társtettes kaptam 1,6 évet, közel 18 milliós kárral.


Szerinted az sok, vagy kevés? XD

2022. jún. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Japán Gulyás ***** válasza:
100%
Al Caponét, a híres maffiavezért szerinted miért ültették dutyiba? Hát nem alkoholcsempészetért meg gyilkosságokért. Az adócsalást könnyű rábizonyítani a piti bűnözőkre, az erőszakos bűncselekményeket meg - ha jól eltüntetik a nyomokat - nehéz, így sokszor az adócsalás miatt vonják ki a csőcseléket a társadalomból, ha máshogy nem megy.
2022. jún. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!