Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szóljak valakinek, és ha...

Szóljak valakinek, és ha igen, kinek?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne, hogy nem tudom hogyan változott a pedofilia törvény, de ha egy 40 éven felüli férfi lefekszik egy 15 éves lánnyal (elvileg a lány akarta ezt és benne volt ebben), akkor ha tudok egy ilyen esetről erről valakinek szólnom kéne vagy hagyjam hogy megrontsa továbbra is a kislányt? Engem nagyon bánt ez a dolog és nem tudom elfelejteni. Nem szeretném elrontani a férfinak az életét de ez baromira nem normális és szerintem undorító.

2022. jún. 12. 00:01
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
14 éves kortól legális, szóval rácsesztél 😂
2022. jún. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Nincs olyan, hogy pedofília törvény.
2022. jún. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
92%
Te a masik hodolo vagy aki nem tudott lukra futni?
2022. jún. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
53%

Hogy ha jól tudom akkor a jelenlegi beleegyezési korhatár 14 év, tehát jogilag nem tudod megtámadni a dolgot mert amit csinál az legális lényegében.

Szóval, túl sok mindent nem tudsz csinálni, azon kívül hogy mondjuk értesíted a szülőket a dologról, amit meg tudsz tenni esetleg névtelenül is, hogy ha van esetleg képed az üzenetváltásaikról akkor azt is érdemes csatolni bizonyítékként. Illetve, szerintem ne aggódj hogy ha negatív következményei lennének a dolognak a pasasra nézve - Hogy ha ki is derül és mondjuk tönkre is teszi az életét akkor nem szabad elfelejteni hogy ezt csak és kizárólag saját magának köszönheti, és neked nem volt ehhez közöd. Senki nem tartott pisztolyt a fejéhez, saját akarata és döntése volt hogy szexuális viszonyt folytasson egy 15 évessel, innentől kezdve viselje el a döntése következményeit is:) Tehát emiatt végképp ne ostorozd magad.

Én a helyedben névtelenül, de értesíteném a szülőket, illetve a csávó ismerőseinek és családtagjainak is hírt adnék a dologról, szintén anonim módon (csak a vicc kedvéért, nincs lelkiismeretem ha olyanokról van szó akik fiatalokat rontanak meg). Persze, törvényileg elfogadott, mert a lány beleegyezett de az én személyes megítélésem az az hogy erkölcsileg semmiképp sem elfogadható ez a viselkedés, és ezért nem a 15 éves lány a hibás. Szerintem a szülők is velem értenének egyet.

2022. jún. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%
Már ne is haragudj, de ki vagy te, hogy ítélkezz és dönts, esetleg tönkretedd mindkettőjük életét!?? Azt írtad a lány akarta. Akkor mi a gond? Nem erőszakolta meg senki, nem kényszerítették semmire. Milyen jogon szólsz bele mások életébe? Senki másra nem tartozik, ha nekik ez így jó. A saját életeddel foglalkozz ne másokéval.
2022. jún. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kedves 3. válaszoló! Köszönöm az értelmes választ, én a lány barátnője vagyok, aki nem helyesli hogy 15 évesen egy 53 éves faszi vette el a szüzességét. Talán te is pedofil vagy, hogy így véded?
2022. júl. 17. 08:33
 7/7 anonim ***** válasza:

Fogd már fel, hogy ebben semmi pedofília meg törvénytelenség nincs. Olyan szavakkal vagdalkozol, aminek a jelentéséről fogalmad sincs. Az egy dolog, hogy ez neked undorító, de attól még teljesen legális.

Ha mindenáron fontoskodni akarsz, mondd el a barátnődnek a véleményedet, bár kétlem, hogy érdekelni fogja őt.

2022. júl. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!