Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet így dolgozni?

Lehet így dolgozni?

Figyelt kérdés
Eladóként dolgozom egy üzletben, ami hétvégén is nyitva tart. Az elmúlt 2 hónapban azt vettem észre, hogy nincs szabad teljes hétvégém, vagy szombaton vagy vasárnap dolgozok, vagy egész hétvégén. A hónapban és jövő hónapban is 3-3 teljes hétvégét megyek, a további hétvégékből egyedül a szombati nap szabad. Tisztában vagyok vele, hogy 1 hétvégének teljesnek kell lennie, mellette 1-1 szombat és vasárnap kötelező, de ez már sok.

2022. jún. 21. 09:14
 1/10 anonim ***** válasza:
És mi a kérdés? Vagy csak panaszkodni szerettél volna?
2022. jún. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A kérdés, hogy lehet- e így, több teljes hétvégét dolgozni, vagy szólhatok esetleg a munkáltatónak, hogy ez már így sok?
2022. jún. 21. 09:43
 3/10 anonim ***** válasza:
52%

Kb megválaszoltad magadnak.

+olvasd át a szerződést mielőtt panaszkodni mennél.


Ha sok, keress másik helyet vagy "alapíts" magadnak melóhelyet.

2022. jún. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
És hétközben otthon vagy valamelyik nap?
2022. jún. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Senior Séf ***** válasza:
Ne rögtön a munkáltatóhoz fordulj. Első körben beszélj a főnökkel, és pendítsd meg, hogy esetleg feljebb is mész, ha nincs megoldás.
2022. jún. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Otthon vagyok 1-1 napokat hétközben, de párom csak hétvégén szabad, műszakra jár dolgozni. Nincs bajom a hétvégi munkavégzéssel, de azért nem szeretnék minden hétvégét a munkahelyemen tölteni.
2022. jún. 22. 19:23
 7/10 A kérdező kommentje:
Kedves Senior Séf! Megemlíteném neki, de olyankor mindig előáll valami kamu dumával, hogy a vezetőség már jóváhagyta, nem engednek csereberélni stb.
2022. jún. 22. 19:25
 8/10 anonim ***** válasza:

"Otthon vagyok 1-1 napokat hétközben"

Akkor lehet így dolgozni. A pihenőket megkapod máskor.

Sok olyan munkakörben - vasutasok, rendőrök, ápolók, stb - akiknek hétvégén is van munka, ugyaígy, hét közben megkapják a pihenőnapot.

Az egyenlőtlen munkaidő-beosztás sajátossága. Gondolom ez benne is van a munkaszerződésedben is, hogy egyenlőtlenben vagy foglalkoztatva.

2022. jún. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szerintem akkor sem fair, hogy rajtam kívül még négyen dolgoznak az üzletben és minden hétvégét én kapok meg.
2022. jún. 24. 09:04
 10/10 Fárasztó96 ***** válasza:
Most vettek fel engem is egy boltba. Egyik hét délelöttös, másik hét délutános beosztással. Szombat délig nyitva van az üzlet, utána hétföig munka off. Szombatot a délelöttös viszi, cserébe hét közben 1 óra minusz a munkaidejéből (közfogi). Szerintem jelezd a főnökségnek, hogy többet dolgozol, mint a többiek. Ha ök sem tesznek semmit, pendítsd meg a munkaügyi bíróságot, hogy feljelented a céget, ha nem lesz javulás.
2022. jún. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!