Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A hatóság és egy bíró ítélkezh...

A hatóság és egy bíró ítélkezhet feltételezésekre alapozva? Mit lehet tenni ilyen ellen?

Figyelt kérdés

Kissé bonyolult a történet.

Válófélben vagyunk a feleségemmel, akinek vagy egy pasija. Amíg jól kerestem jól megvoltunk, aztán megromlottak az anyagi körülményeim, így beújjított egy másik pasit. Én azt hittem, hogy szeret, de mára kiderült, ez csak a látszat volt és csak az anyagiaknak szólt. A lényeg az, hogy ez az új pasi valószínűleg néha meg is verte, de a pénzért mindent eltűrt tőle. Feladat lett viszont az én kiiktatásom, mivel a gyerekek miatt még itt lakik. Az egyik alkalommal mikor ismét összevesztünk, kihívta rám a rendőrséget, hogy én nem engedem el őt itthonról és megvertem őt, ezért vigyenek el pszichiátriai vizsgálatra. Meg is mutatta nekik a pasijától szerzett háromnapos sérülést. Én hiába mondtam a rendőröknek, hogy az nem tőlem van, és látszik is rajta hogy régebbi, elvitettek a mentőkkel. Persze a lelet negatív lett, de mire hazamentem a nejem kifosztotta a céges kasszát és eltüntette az értékeimet. Időközben szerzett egy kamu látleletet (ötezer forintért bárki vehet ilyet, nekem is van már), és kért egy távoltartást ellenem. A bírónő a távoltartást persze elrendelte, annak ellenére, hogy tanukat vittem hogy hazudik, a sérülés sem akkor keletkezett, de olyan jól előadta a szegény bántalmazott nőt, hogy elhitték neki. Az indoklásban az állt, hogy azért döntött a távoltartás elrendelése mellett, mert a bíró szerint "az előadottak alapján feltételezhető a cselekmény elkövetése és a látlelet is ezt igazolja." Megfellebbeztem, hogy semmi bizonyíték nincs arra hogy én tettem volna, de elutasították úgy, hogy még tárgyalást sem tartottak. Ezalatt nagyon jól elvoltak az én házamban a pasijával, még a gyerekeink sem zavarták. Innentől aztán szerencsére már bedőlt a terve mert a bíróság a válóperes tárgyaláson elutasította a kérelmét a kizárólagos lakáshasználatra vonatkozóan, és közös felügyelet alatt hagyta a gyerekeket is. A távoltartás persze időközben lejárt, így a terv nem jött be, de továbbra is állandóan kavarja a szart ellenem. Most mindenhol azt mondogatja, hogy távoltartás van ellenem, és hogy egyedül neveli őket. Még emelt összegű családi pótlékot is igényelt, holott ez nem járna, hiszen közösen neveljük őket. Viszont ez a dolog nagyon jól jön neki mindenütt és szinte megbélyegezettnek érzem magam miatta, pedig teljesen ártatlan vagyok, az egyedüli bűnöm, hogy nem tudtam tovább pénzelni.

Mit tehetek ilyenkor? Hogyan kerülhetem ki a következő csapdát? Hogy tudnám bebizonyítani az igazam, és hogy moshatnám le magamról azt, amit nem is követtem el?


2010. szept. 20. 07:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Sehogy,de legalábbis nagyon nehezen! A bíróság mindig az anyának hisz, a férj bizonyítékait pedig nem veszi figyelembe! A szomszédom ugyanígy járt.
2010. szept. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnállak, de hidd el sajnos nem vagy egyedül, sok ilyen nő van. Sőt még ennél cifrább esetek is előfordulnak. Örülj, hogy a pasija meg a barátai téged meg a gyerekeid még nem bántottak. A magyar törvénykezés minősíthetetlenül katasztrófális, a rendőrség pedig korrupt. Nem tudsz mit tenni, ez az egész ország egy nagy posvány, itt bármit meg lehet tenni. Csak próbáld elfelejteni az egészet és nézz előre, keress te is új kapcsolatot. A többség szerencsére nem ilyen és vannak rendes nők is.
2010. szept. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Nyomd föl az exed fotóit a [link] aztán majd csodálkozhat a ribanc. Bár ha így folytatja, előbb utóbb az új pasija fogja feltenni.
2010. szept. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az együttérzéseket, de tudnátok javasolni valami konkrét lehetőséget is ilyen esetre?
2010. szept. 20. 12:58
 5/7 anonim ***** válasza:
A puruttya a képgép.hu-n tároltatja a képeket. Ha ír valaki a képgép.hu-nak (NEM a puruttyának!), állítólag leszedik a képet. A dolgot nem ellenőriztem, csak hallottam.
2010. szept. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Elnézést kérek, a másik kérdésre szántam válaszként.
2010. szept. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A Jogi Fórumon láttam hasonló jellegű kérdéseket, hátha sikerül ott elindulni. Ez ingyenes, bár a válaszok többnyire tömörek. Laikusok is írnak, de az ügyvédek, vagy legalábbis jogászhallgatók válaszait többnyire jól fel lehet ismerni.


[link]


Arra érdemes ügyelni a gazdag válaszok érdekében, hogy a megfelelő kategóriában tegye fel az ember a kérdést. Ebben segít, ha előtte az ember rászán pár órát, napot egy általános ismerkedésre a fórumban (milyen témák, témakörök vannak, korábbi milyen válaszok).


Ha nem jön be ez sem, talán ügyvéd adhat tanácsot. Remélem, egy első beszélgetés még nem különösebben drága.


Sok sikert kívánok a boldogsághoz

2010. szept. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!