Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hova tudok ezzel a büntetőperr...

Hova tudok ezzel a büntetőperrel továbbmenni?

Figyelt kérdés

Kereszteződésben, kamera is van, a fiamat egy kerékpáros elütötte, megsérűlt a lábujjai be lettek gipszelve. A vétlen fiam a bicikliút mellett várta a zöld lámpát gyalogátkelőnél. Nem nagyon lehet a gyalogátkelőhelynél máshol várni a zöldet, mert a marhák a járda mellé építették a kerékpárutat közvetlen. Kiderűlt, hogy a kerékpáros 40 éves férfi egyik kormányt sem fogta, úgy hajtott, és nem is az utat figyelte, hanem a telefonját pötyögtette. Rutinos kerékpárvezető, de mégsem. Egyértelműen ő volt a hibás, a fiam megsérűlt a biciklis is elesett és ahogy szokott lenni a hibás sosem sérűl meg, azaz biciklis srác nem sérűlt meg, egy karcolást sem szenvedett. Feljelentés megtörtént a helyi rendőrkapitányságon, el is rendelték a nyomozást, majd hamar meg is szüntették a rendőrök az eljárást, a biciklis megúszta.Egyértelmű azért, mert a biciklis srác apjának sok pénze van. Ezt én nem hagyom, tovább viszem az ügyet.

Hová milyen hatóságnak kell tovább vinni ezt az egészet?

A történetet leírtam.



2022. jún. 23. 21:31
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
64%

Alapkérdések:


Van kamerafelvétel az esetről?

Honnan tudod, mit csinált a biciklis?

Pontosan mi volt a rendőrség álláspontja?


Szerintem max polgári pert indíthatsz kártérítésért.

2022. jún. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Minden felvétel megvan az eseményről, még azt is veszi, ahogy közlekedik a biciklis a kereszteződéshez. Három kameafelvétel van. Csak ugye apucinak sok pénze van és megszüntette a rendőrség az eljárást 1 heten belül.
2022. jún. 23. 21:59
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy nagy nulla. Nem a pénz miatt szüntették meg, hanem mert nem bűncselekmény. Ez maximum szabálysértés. De nyilván nem tudod értelmezni a határozatokat. Szokott benne lenni indoklás rész is ám. Kis aggyal minek írogatsz ide ?
2022. jún. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Konteó...
2022. jún. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
93%
A megyei ügyészségen panasszal élsz az eljárás megszüntetése miatt, és hivatkozhatsz összeférhetetlenségre is. Ha az ügyészség jogosnak ítéli meg a panaszodat, akkor hivatalból átrakják az ügyet egy másik kapitányságra, és ott újból lefolytatják az eljárást. Ha elutasítanak, akkor is megkapod írásban hogy miért nem foglalkoznak az ügyeddel. Mivel közlekedési baleset történt személyi sérüléssel, elméletileg hivatalból kéne eljárást indítani, de egyidejűleg akár magánindítványt is tehetsz.
2022. jún. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Milyen indokkal szüntették meg az eljárást?
2022. jún. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Ez bűncselekmény. Három kamra rögzített. Mindhárom rögzítette a balesetet, az egyik pedig azonkívűl, hogy a balesetet is rögzítette a kereszeződéshez közeledve kb.35 méteren át végigkövette a biciklis útját. Az indoklásban pedig a felvételt kikérték, megtekintették, de a rossz minőség miatt baleset nem állapítható meg, olyan tanúkat nem sikerült felkutatni, aki releváns információval szolgálna. Krva jó egy hét alatt eldönteni, hogy nincs tanú és kész. A kamerák nem a rendőrséghez vannak bekötve, hanem az önkormányzat tulajdonában álló közterület fügyeleti bázisra. Ezt is megtudtam, eddig azt hittem, hogy a rendőrségre van bekötve. Az önkormányzatnál van ismerősöm, akivel jóban vagyunk, meg egy volt osztálytársam a közgázból akik ott dolgoznak.

Addig mentem, hogy a kamerafelvétel első osztályú jó minőségű. Az ismerősöm megmérte az illetékeseket, hogy megtekintenè, mert összeköttetésük van. Minden tisztán látszik, még a HÉV sínek is, a Dunából is. Ráadásul ez a kerületi kapitányság hatásköre.

2022. jún. 23. 23:01
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Ja persze.. fű alatt kiadták neked a felveteleket....


Mese!

2022. jún. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Különben tanúkat keresni nem egy hét alatt kell, hanem hónapokig vizsgálódni, kitenni a sajtóba, hogy aki ezt meg ezt a balesetet látta, jelentkezzen. Nagyon gyanús ez, sőt egyértelmű.
2022. jún. 23. 23:05
 10/25 A kérdező kommentje:
Nem is én láttam a felvételt, leírtam az előbb.
2022. jún. 23. 23:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!