Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A gyakorikérdések.hu, továbbá...

A gyakorikérdések.hu, továbbá az Index.hu fórumon az összes jogi kérdésre, jogot végzett szakemberektől jönnek e a válaszok?

Figyelt kérdés
2022. júl. 1. 09:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%

Itt biztosan nem. Ellenőrizni sem lehet.

Az indexet nem tudom.

2022. júl. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy is!
2022. júl. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Erre az oldal szabályzatában fel is hívják a figyelmet, hogy itt nem jogászok, orvosok, mérnökök, sportolók, közgazdászok, egyéb szakemberek válaszolgatnak, hanem egyszerű emberek, és ezt vegyük is figyelembe a válaszok tartalmánál.


Persze nyilván kivétel lehetséges, ahogy pl. a közlekedés kategóriában vannak autószerelők, mozdonyvezetők, stb. éppenséggel itt is lehetnek olyanok, akik "közelebb állnak a tűzhöz".

2022. júl. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyetlen egy fórumban sem szakemberek válaszolnak.
2022. júl. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Isti22 ***** válasza:
100%

Természetesen. Üdvözlettel:


Dr. Isti22 Phd

2022. júl. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezt az oldalt csak jogászok használják, garantálom neked. :D


Azt nem értem, hogy lehet ilyen hülyeséget kérdezni??

2022. júl. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
100%
Számos kérdésre nem tudnak választ adni. Hülyeségeket válaszolnak sok sok esetben, ezt ügyvédek is mondják.Tisztelet a kivételnek. Ha már valaki jogban kérdez, az elvárható lenne, hogy csak olyan adjon tanácsot, aki tudja is a kérdésre adott jogszerű választ.De szerintem pár mondatos kérdésekre nem lehet pontos jogi választ sem adni.Sajnos vannak provokáló kötekedő választ adók is. Azokat semmibe kell venni.
2022. júl. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Én ügyvéd vagyok, és szoktam válaszolni arra, amire tudok (tudni kell, hogy egyik ügyvéd sem ért mindenhez, és nem is szoktam úgy csinálni, mintha mindenhez értenék). De sokszor pont olyan kérdés van, amire tudok és lehet is így válaszolni (pl. adásvételi szerződéshez mi kell, menete, stb.)

Vicces megfigyelésem, hogy engem szoktak lepontozni, és azok 100%-osok, akik a legnagyobb marhaságokat mondják, de legalább olyasmit, ami jól hangzik. Vagyis, amit a Kérdező hallani akar, annak jobban örül, mint a valóságnak. Vagy lehet, ez ilyen ördögűzés "ha felpontozom, amit szeretnék, hátha igaz lesz, és ha lepontozom, amit nem szeretnék, akkor biztos nem is lesz igaz".


De nagyon igaza van amúgy annak, aki írja, hogy komoly, összetett problémákra a GYIK keretei között fizikai képtelenség rendesen válaszolni. Konkrét ügyeket így nem is lehet megoldani. Ez megint csak olyasmi, amit nehezen fogadnak el az emberek.

2022. júl. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt Ügyvéd Úr!


Csak és kizárólag adásvételi szerződésekkel foglalkozik? (A kérdésem értelemszerűen a 8-as válaszolóhoz szól...)


Egy végsőkig kétségbeesett hölgy

2022. júl. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ügyvédnő vagyok, és nem csak szerződésekkel. Természetesen perekkel is.
2022. júl. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!