Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Büntetik, ha valaki túl sokat...

Büntetik, ha valaki túl sokat dolgozik?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy van valaki imád dolgozni. Két cégnél is van állása, az első céghez bemegy regggeli 7 órakor, dolgozik mondjuk 8 órát, 15 órakor lelép, de ezután elmegy egy másik céghez, ahol szintén lehúz 8 órát, így ő éjfélre végez a munkával, és ezt csinálja mondjuk öt hónapon keresztül.

Természetesen ő akarja ezt a munkarendet.


Büntetik a túlmunkát, ha valaki önkéntesen túl sokat dolgozik?



2022. júl. 4. 19:49
 1/9 A kérdező kommentje:
*és ezt csinálja monjuk öt napon keresztül.
2022. júl. 4. 19:50
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
A hülyeség szerintem nem bűncselekmény. Más kérdés, ha a nagy rajongás közepette mégis feljelentést tesz, mert kiderül, hogy kb. kötelező az első állása megtartása érdekében dolgozni a második állásában is, az kellemetlen lehet.
2022. júl. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Ez hülyeség ahogy van.

Mivel sokunknál van hogy kell a pénz,ugyebár jobb poziticióban máshol is dolgoznak.

Az se mind1 hogy kapsz 160 ezret nettóban,és mellé 600 ezret nettóban.

Ugyebár nem mind1 hogy eladó vagy,és elmész elmész délután/éjszakásnak hegesztőként egy platógyárba pl.

2022. júl. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Más kérdés amúgy hogy legális amit beszerezz pénz,vagyis tuti hogy adózik stb,vagy nem e fekete munkás?
2022. júl. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nyilván adózik, meg be is van jelenve, tehát nem lenne fekete munka!


A kérdés inkább arra iranyult volna, hogy szabad-e valakinek ennyit dolgoznia, majdhogynem zéró pihenéssel.

2022. júl. 4. 21:32
 6/9 anonim ***** válasza:
32%
Igen, büntetik ha valaki túl sokat drogozik!
2022. júl. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A jog csak egy munkahelyre vonatkoztatva szabályozza, hogy mennyit kell pihenned két munka közt.
2022. júl. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm 7-es!

Nem tudom miért, én azt hittem, hogy büntetik az embert, ha nem tartja be a pihenőidőt, és látástól vakulásig dolgozik.

2022. júl. 4. 21:47
 9/9 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, nem vagyok jogász. Keress egy szakembert.
2022. júl. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!