Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Taj kártya nyomattatás plaszti...

Taj kártya nyomattatás plasztikra, elfogadható?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam hogy alapjába véve az is elég ha a taj számomat tudom, nem szükséges a teljes kártya, de mi van ha meguntam a normál (személyi, diák stb) kártyánál jóval nagyobb "kialakítást" és a taj kártyámat (szóval a teljes előoldalt) rányomtattatnám egy rendes méretű műanyagra?

Lehetséges, el fogják fogadni?

Esetleg van már lehetőség kifejezetten plasztikkártya méretű TAJ -t is igényelni?



2022. júl. 8. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az EU-s kártya eleve plasztik... Ingyenesen igényelheted, és rajta van minden olyan adat, ami a papír taj-kártyán...

[link]

[link]

[link]

2022. júl. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

És ezt elfogadják itthon is, bármilyen orvoi rendelőben, kórházban is?

2022. júl. 8. 15:08
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

2: őszintén szólva, nem tudom....

Ugyanazok az adatok vannak rajta, mint a taj-kártyán, tehát elvileg jónak kéne lenni. Aztán hogy egy vidéki SZTK-ban a nyugger recepciósnéni mit szól hozzá, az elég kétséges....

2022. júl. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Anyám körzeti nővér volt pár hónapig, pont akkor, amikor a TAJ számot bevezették.

Szóval nem tegnap.

Ő tette el mindenki kártyáját, hogy tuti meglegyen.

Én amióta az eszemet tudom, fénymásolattal járok.

Le van laminálva, kész.

Mivel nagy volt, levágtam a szegélyt.

Több városban is éltem jelenleg BP-n, soha a kutyát nem érdekelte hogy másolat, vagy eredeti.

Most, hogy mondod, az eredeti még mindig anyámnál van, pedig 31 vagyok, és rég elköltöztem otthonról....

2022. júl. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4

Köszönöm a válaszod.

Igazából akkor egy próbát megér, bár most hogy mondod elég lenne kinyomtatni kisebben és lamináltatni. :D

2022. júl. 8. 22:00
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én az EU-s kártyát használom már egy ideje, ha kérik a TAJ-számom. Ezidáig mindig elfogadták, volt mikor a kártya érvényessége is lejárt, de nem problémáztak.
2022. júl. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még a 30 éve kiállított zöld sajtpapír tajkártyám van. A tinta már félig lekopott róla, pár éve levágtam a szélét, hogy beférjen a többi plasztik közé. Nemrég lelamináltam, hogy nem essen szét. A kutyát nem érdekli, hogy néz ki...
2022. júl. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!