Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Házasságon kívül született...

Házasságon kívül született gyereket ki lehet tagadni a végrendeletből?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor mi a menete?

Nem tartjuk a kapcsolatot egyáltalán.


2022. júl. 10. 17:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
85%
Ahhoz bezzeg volt eszed hogy megcsináld. Gyerektartást egyáltalán fizetsz? Nem saját akaratból született meg a gyerek hogy kib*sszon veled. Csak gratulálni tudok ehhez a hozzáálláshoz…
2022. júl. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%
Ahhoz hogy valakit kitagadjanak a végrendeletből nyomós ok kell. Az hogy nem tartod vele a kapcsolatot még nem indok.
2022. júl. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%
Úgy lehet kitagadni, mint a házasságon belül született gyereket. Alapos indok kell, hogy ki lehessen tagadni, és a bíróság dönt róla. Bár mondjuk az lényegtelen, hogy házasságon kívül, vagy belül született, a gyerek nem tehet róla.
2022. júl. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
81%

A kérdésre válaszolva: nem lehet.

A gyerekek öröklés szempontjából ugyanolyan jogúak, függetlenül attól, melyik milyen kapcsolatban született.

Természetesen lehet végrendeletet írni, ahol csak a kötelesrészt kapja az illető, tehát meg lehet rövidíteni, de azt, hogy semmit se kapjon, azt nem lehet megcsinálni.

A kötelesrész egyébként egyharmada annak, ami végrendelet nélkül járna az illetőnek. Pl. ha van 3 gyerek, és a feleség már nem él (ha igen, akkor az is bonyolítja a helyzetet), akkor elvileg 1/3 rész jár mindegyik gyereknek, vagyis a kötelesrész az 1/9. Ennyit mindenképp kell kapnia a "nemszeretem" gyereknek is.

2022. júl. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Fizetek sajnos, de örülök, hogy ismered az előzményeket.

Mint kiderült nem az én gyerekem, az én nevem viseli és nem veszik le mert már "túl sok év telt el" meg összezavarja a gyereket. Teszt is van ami bizonyítja, hogy nem az enyém. Semmi közöm hozzá, akkor miért hagyjak rá bármit is? Elég sok minden van a nevemen, és nyilván nem szeretném ha ő kapna belőle. Nyilván nem a gyerek tehet róla, de szerintem érhető miért nem akarok ráhagyni szinte mindent egy "idegenre".

2022. júl. 10. 17:29
 6/22 anonim ***** válasza:
86%

2-3-ra:

Ilyen nyomós indok pl. az lehet, ha bűncselekményt követett el a gyerek az örökhagyó (=szülő) sérelmére. Mondjuk meglopta, bántalmazta, netán azért van örökség meg ő gyilkolta meg.

Ha nem tartották a kapcsolatot, vagy nem törődött a szüleivel, az nem ok a kitagadásra.

2022. júl. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
8%

ha van 3 gyerek, és a feleség már nem él (ha igen, akkor az is bonyolítja a helyzetet), akkor elvileg 1/3 rész jár mindegyik gyereknek


Ez hogy jött ki?

Van három gyerek, ebből egy nyilván házasságon kívüli, ő a kérdés. A feleség halálakor jó eséllyel az 1/2 már fel lett osztva két részre, most csak a maradék 1/2 az örökség, ennek a harmada jár a házasságon kívüli gyereknek (tehát az 1/2 1/3-a, aminek a harmada a kötelesrész). Ez matek, és ez nem 1/9.

2022. júl. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
23%
A kérdésre válaszolva: ki lehet. Bárkit meg lehet fosztani az örökösödési jogától, akármennyire egyenesági leszármazott. Erre megvannak a megfelelő jogi formulák. Például kötsz egy életjáradék szerződést egy természetes vagy jogi személlyel. Vagy kötsz egy örökösödési szerződést, szintén csak bárkivel. Ez esetben hiába van egyenesági leszármazott, az örökösödési szerződés egyértelmű végakaratnak minősül, így abból a kedvezményezetten kívül mindenki más kiszorul.
2022. júl. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
A teszt elég nyomós ok lenne?
2022. júl. 10. 17:30
 10/22 anonim ***** válasza:
92%

#4 és #6 vagyok.

Közben jött 5-ös komment.

Nos, ez elég fura helyzet. A mi laikus tanácsaink szerintem itt már nem elégségesek. Fordulj ügyvédhez, aprólékosan mondd el az ügy össze körülményét, és ő szakértő tanácsot fog mondani. Esetleg megírja a végrendeletet is.

2022. júl. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!