Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha magyar cégnek dolgozom és...

Ha magyar cégnek dolgozom és a munkaszerződésemben home office lehetőség engedélyezett (akár 100%-ban is), akkor dolgozhatok külföldről is?

Figyelt kérdés

2022. júl. 12. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Gyanítom, hogy nem.

A munkaszerződésedben elvileg van valami olyasmi, hogy szükség esetén mindig rendelkezésre kell állnod, azt pedig külföldről nem valószínű, hogy tudod teljesíteni.

2022. júl. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A lehetőség engedélyezett, de ezzel nem feltétlen kell, hogy éljen a munkáltató,pláne folyamatosan.
2022. júl. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hivatalosan szerintem nem, de otthon elvileg nem tiltja jogszabály, de ettől függetlenül azért lehet kummantani is
2022. júl. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Isti22 ***** válasza:

Úgy tudom, hogy az otthoni munkavégzés is helyhez kötött, tehát a szerződésedben benne kell lennie a munkavégzés helyének már csak balesetvédelmi okokból is.


Szóval elvileg nem lehet még belföldön belül sem csak úgy utazgatni, de gondolom meg lehet beszélni, ha nyitott a vezetőség.


Más ügy, ha távmunkában dolgozol és nincs kikötve a munkavégzés helye, akkor szerintem nyugodtan dolgozhatsz egyik nap Aucklandből, másik nap Santiagoból, aztán mehetsz Dilibe, Maseruba, Reykjavíkba, és be is jártad a világot.

2022. júl. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!