Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan tudom lemondani a...

Hogyan tudom lemondani a magyar állampolgárságomat? Mi a menete? Hogyan, hol és mit kell intézni?

Figyelt kérdés
Számomra ez több hátrányt ad, mint előnyt. Hontalan akarok lenni. xD

2022. júl. 16. 16:15
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
77%

Vegyülj el egy migráns brigád között, és juss be Európába valahogy.

Akkor kaphatsz hontalan útlevelet :D

2022. júl. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
70%
Te egy zseni vagy kérdező.
2022. júl. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
68%

Ukrán ne legyél, mert visznek katonának.

Bissau Guinea esetleg jó ötlet lehet... ha meg tudod fizetni.

2022. júl. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
52%
És szerinted honnan lesz pénzed?
2022. júl. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:
Dolgozok? Az hogy nem magyar vagyok kizáró ok, nem lehet dolgozni? Úgy ézrem hogy itt senki nem tud semmit. Azt tudom hogy az állampolgársági dologban én tudatlan vagyok, azért is írtam ide, de a válaszok is erre hajaznak.
2022. júl. 16. 22:37
 26/37 anonim ***** válasza:
83%
Kérdezd meg a konzulátuson, ügyfélfogadási időben hétfőn (telefonon a leggyorsabb, itt nem tudunk neked segíteni).
2022. júl. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy állampolgárság nélkül felvennének.... személyi tajszám adókártya? Szerinted ha nem kéne adózni, nem választaná ezt mindenki? Vagy szerinted ez hogy megy? Megnézik, hogy te nem adózol és mindenki boldog?
2022. júl. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:
Én szívesen adózok, csak ne legyek "magyar" hivatalosan. xDD Akkor a kérdés az hogy lehet-e adókártyám állampolgárság nélkül? Na igen, az egyik kérdés fel vet egy másikat. Nem tudom kitől lehetne erről bővebben kérdezni. Egy ügyvéd tudna erről infókat mondani? A Konzulátus egy opció, ahogy a 26-os válaszoló írta. Most így már valamilyen szinten alakul a dolog. Csak az a baj, hogy egyszerűen nincs infóm, hogy hol, mit hogyan, miért, mikor stb lehet intézni. XDD Magyar állampolgár vagyok, de nem vagyok erről tájékoztatva hogy ez mivel jár, és ez nem kell nekem. Csak azt akarom, hogy ne tartozzak az államnak semmivel és az életem mehessen úgy ahogy eddig. Pont nem érdekel, hogy pl nem szavazhatok, eddig se volt az amit szerettem volna, már nem is érdekel.
2022. júl. 17. 04:27
 29/37 anonim ***** válasza:
100%
Egy ügyvéd biztos tudja, hogy ez mivel járna.
2022. júl. 17. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
70%
Igazából ahogy olvasom, semmi érved nincs, hogy mi haszna lenne állampolgárság nélkül..... ugyanúgy élnél, adoznál, csak nem lennél magyar. Ez így csak egy hisztiző kisfiú fájdalma
2022. júl. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!