Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha én írok egy szoftvert...

Ha én írok egy szoftvert akkor lehet egy olyan helyzet hogy az üzemeltetéséhez engedély kell?

Figyelt kérdés
2022. júl. 20. 17:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Lehet, bizony.

Pl. ha kémszoftverről van szó.

Vagy nyilván nem futtathatod engedély nélkül egy idegen cég számítógépén, stb.

2022. júl. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Vagy pedig ez egy játék, aminek nyilvános üzemeltetéséhez a jogtulajdonos hozzájárulása kell.
2022. júl. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"akkor lehet egy olyan helyzet hogy az üzemeltetéséhez engedély kell?"


Csak ilyen helyzet lehet.

2022. júl. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Banyek most írtam meg a házi feladatomat ami kiírja az első 10 primszámot, és engedély nélkül futtattam...
2022. júl. 21. 12:03
 5/11 anonim ***** válasza:
Tévedsz. Te mint jogtulajdonos, értelemszerűen implicit engedélyt adsz magadnak a futtatáshoz. Vagy mondjuk azt, saját jogon futtatod, de másnak a futtatáshoz a te engedélyedre is szüksége van, feltéve ha jogtiszta helyzetről beszélünk.
2022. júl. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Akkor soha többé senki nem számolhat primszámot?
2022. júl. 21. 12:56
 7/11 anonim ***** válasza:
Egy szoftver használati jogáról volt szó, nem a prímszám generálásról, birge!
2022. júl. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Akkor másképp kell megírnija?
2022. júl. 21. 14:55
 9/11 anonim ***** válasza:

nem megírnija, hanem megírnia.


Nem kell másképp megírnia. Nagyon rövid, nyúlf.sznyi programok esetében a hasonlóság szinte evidencia.

Az tény, hogy egy program saját szellemi termék. Ezt védi a jog. Nem lehet lemásolni, felhasználni vagy használni a jogtulaj engedélye nélkül.

2022. júl. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A tanárodnak nyilván nem kell engedély, és az ilyen rövid programok megírásához és futtatásához sem szükséges engedély. A bíróság elutasítaná a keresetedet, ha beperelnéd az osztálytársadat, mert ő is megírta az eratoszthenészi szitát.
2022. júl. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!