Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy ügyvédnek beismerek...

Ha egy ügyvédnek beismerek egy bűncselekményt ő senkinek nem adhatja tovább, igaz?

Figyelt kérdés
Semmilyen körülmények között?

2022. júl. 23. 11:31
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
A saját ügyvédednek.
2022. júl. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom. Inkább egy papnak mond el: [link]
2022. júl. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
23%

“Vétkesek közt cinkos aki néma.”


Ha valamiben bűnös vagy, vállald fel, és légy gerinces!

Bár a mondandóm süket fülekre talál, azért megpróbáltam.


Ne itt kérdezősködj. Nem segítjük a bűn leplezését semmivel sem. Remélem, hogy nem csak a saját nevemben írom ezt, és más is így gondolja.

2022. júl. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
#3 Nem ez volt a kérdés. Az ügyvédi titoktartást védi a törvény. Föltételezem, hogy a kérdés a saját védőre vonatkozik.
2022. júl. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4-esnek köszönöm.

Igen, saját védőre.

2022. júl. 23. 17:05
 6/9 anonim ***** válasza:
24%

4-es, ha az a kérdés, hogyan kell ölni úgy hogy ne bukjunk le, akkor is készségesen elmagyarázod, mert az a kérdés?


Egyesek úgy válaszolnak mindenre, mintha droidok lennének, mérlegelés nélkül.

2022. júl. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ügyvéd csak úgy tudja kidolgozni a megfelelő tárgyalási taktikát, ha minden részletet pontosan és a valóságnak megfelelően ismer. Ez MINDEN perre vonatkozik, nem csak a bűnügyre.

#6 Az igazságszolgáltatás a bíró dolga, nem az ügyvédé és nem is a kommentelőké.

2022. júl. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem mondhatja el, mert azzal az ügyvédi titoktartást sértené meg.
2022. júl. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ügyvéd vagyok, büntetőügyekkel foglalkozom. Ha túlvagy a dolgon, tehát elkövetted a bűncselekményt, akkor nem mondhatom el senkinek, ez a titok a sírba is velem jön, és ha te szeretnéd, megpróbálunk kidolgozni egy olyan védekezési stratégiát, ami akár felmentéshez is vezethet. Ha elmondom bárkinek, akár bűncselekményt is elkövethetek ezáltal. Tehát a jogalkotó még büntetőjogi úton is védi az ügyfelet.


A védőket az, hogy mi történt, csak olyan szempontból foglalkoztatja, hogy mi a hatékony védekezési stratégia ennek fényében, és mi az, amit a hatóság bizonyítani képes. Minden laikusnak el kell fogadnia, hogy minket azért első sorban az érdekel, hogy mi bizonyítható az eljárásban abból, ami történt. Hivatásbeli kötelességünk ügyfelünk érdekét minden törvényes eszközzel képviselni.


Ugyanakkor ember is vagyok, ha előadod előttem, hogy más személy sérelmére bűncselekmény elkövetésére készülsz, és ha lebuksz, engem akarsz védődnek, első körben megpróbállak lebeszélni, ha pedig nem sikerül, értesítem a hatóságot és az érintettet is, és szembenézek az esetleges következményekkel.

2022. aug. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!