Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehetne népszavazást tartani...

Lehetne népszavazást tartani a mai Magyarországon ezzel a megválaszolandó kérdéssel?

Figyelt kérdés
Egyetért-e azzal, hogy (a jövőben) lehessen népszavazást tartani az Alaptörvény módosításáról?

2022. júl. 31. 00:14
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
Nem, mert a kérdés az alaptörvény módosítását jelentené. Amúgy elolvastad valaha végig az alaptörvényt? Mi az, ami elviselhetetlen benne?
2022. júl. 31. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
Én először olyan népszavazást tartanék, hogy mennyi legyen max. a képviselők fizetése, akiket ugye az adófizető nép tart el.
2022. júl. 31. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
38%

Kérdező, ehhez nem kell semmiféle népszavazás.

Tessék kiállítani egy olyan politikai csoportot amelyik képes megszerezni a szavazók többségének a támogatását, és szerezzétek meg a parlamenti 2/3-os többséget. Ezzel tök egyszerűen lehet módosítani az alaptörvényt, akár teljesen újat is írhattok helyette.

Persze így, hogy egyre kevesebb szavazója van ennek az ellenzéki összefogásnak, ez érthetően nem megy. Ebből következik, hogy ki kellene dobni ezeket és keresni helyett valakiket akik alkalmasabbak. Nem nehéz, mert náluk csak jobbakat találhatnátok.

2022. júl. 31. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

jogilag: "

"Nem lehet országos népszavazást tartani


a) az Alaptörvény módosítására irányuló kérdésről; "

2022. júl. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ügydöntőt nem lehet, csak véleménynyilvánítót, ami ugye semmire sem kötelez.
2022. júl. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 sEdin válasza:

"Nem, mert a kérdés az alaptörvény módosítását jelentené. Amúgy elolvastad valaha végig az alaptörvényt? Mi az, ami elviselhetetlen benne?"


Nos lehet, hogy Ön olvasta mégsem érti, hogy valakit mi zavarhat.


Pl a népszuverenitás


van egy olyan törvényünk:

"1989. évi XVII. törvény 7. § Az alkotmány elfogadásáról (megerősítéséről) népszavazás útján kell dönteni." most is hatályban van

[link]


de a képviselők az ALAPTÖRVÉNYBEN azt hagyták benne:

[link]


"(1) Alaptörvény elfogadására vagy az Alaptörvény módosítására irányuló javaslatot a köztársasági elnök, a Kormány, országgyűlési bizottság vagy országgyűlési képviselő terjeszthet elő.


(2) Alaptörvény elfogadásához vagy az Alaptörvény módosításához az országgyűlési képviselők kétharmadának szavazata szükséges."


illetve kedves kormányunk ezt írta bele az ALAPTÖRVÉNYBE:

"Nem ismerjük el az 1949. évi kommunista alkotmányt, mert egy zsarnoki uralom alapja volt, ezért kinyilvánítjuk érvénytelenségét."


miközben ugyanerre hivatkozva, amit érvénytelennek nyilvánít:

"ZÁRÓ ÉS VEGYES RENDELKEZÉSEK *

1. Magyarország Alaptörvénye 2012. január 1-jén lép hatályba.

2. Ezt az Alaptörvényt az Országgyűlés az 1949. évi XX. törvény 19. § (3) bekezdés a) pontja és 24. § (3) bekezdése alapján fogadja el."


Hozott a kormány önkényesen nem a nép beleegyezésével olyan törvényeket, és egy ALAPTÖRVÉNYT- ALKOTMÁNYT, amik igencsak megrövidítették magát a népet. Szegénység tombol, és a gazdagok és jómóduak egyszerűen nem törődnek a rászorulókkal sőt még jobban megrövidítik és számukat növelik.


Röviden az alkotmány alkotást a nép beleegyezése nélkül végzik, oké, hogy kaptak 2/3-os többséget, de nem arra HOGY AZT CSINÁLJANAK, AMIT AKARNAK A 4 év alatt. Ez a nem mindegy.


Lemondatni is kb csak forradalom árán lehet, mivel eltörölték a népszavazás előhívásának lehetőségét is. Pl szakértői kormányt nem követelhet a nép. Dehát lehet nem is érti a nép miről van szó, hiszen őn sem értette mi zavarhat valakit az alaptörvényben.


Minden hatalom a népé.

Nép önrendelkezési joga.

2023. jan. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

#6 Már az elsőnél bukott a mutatvány, ugyanis a 1989. évi XVII. törvény NEM ÉRVÉNYES. Már régen hatályon kívül helyezték.

1998. február 17-én fogadták el helyette a " 1998. évi III. törvény az országos népszavazásról és népi kezdeményezésről"-t.

Itt jelezném, hogy 1998. február 27-én a parlamentben az az mszp és szdsz volt többségben, azok voltak kormányon - vagyis azok fogadták el, akiknek a politikusai most az ellenzék azon részét alkotják, akik téged is hülyítenek ilyen szövegekkel, hogy nem is érvényes az alkotmány.

[link]

2013. december 17-én fogadták el azt ami most is hatályos törvény: 2013. évi CCXXXVIII. törvény a népszavazás kezdeményezéséről, az európai polgári kezdeményezésről, valamint a népszavazási eljárásról

[link]

2023. jan. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!