Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha magamra tetováltatok egy...

Ha magamra tetováltatok egy horogkeresztet vagy egy vörös csillagot, akkor megbüntetnek ? Saját bőröm.

Figyelt kérdés
2022. aug. 7. 16:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

BTK:


335. § Aki horogkeresztet, SS-jelvényt, nyilaskeresztet, sarló-kalapácsot, ötágú vöröscsillagot vagy ezeket ábrázoló jelképet a köznyugalom megzavarására alkalmas - különösen az önkényuralmi rendszerek áldozatainak emberi méltóságát vagy kegyeleti jogát sértő - módon

a) terjeszt,


b) nagy nyilvánosság előtt használ, vagy


c) közszemlére tesz,


ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt elzárással büntetendő.


...


Itt a "köznyugalom megzavarására alkalmas módon" illetve a "közszemlére tesz" fennállása teszi bűncselekménnyé a dolgot. A magadra tetoválás még nem.

2022. aug. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%
Ha saját bőröd, ha nem, a horogkeresztes tetkóért sittre is kerülhetsz, a vörös csillagért pénzbüntetést kaphatsz, illetve a horogkeresztet, ha cigányok meglátják, akkor kitapossák a beledet, a vörös csillagot pedig, ha neonácik észre veszik rajtad, akkor ők fognak sz@rrá verni. Amúgy régen én is gondolkoztam a horogkereszten, mert régen ostoba neonáci voltam, de örülök neki, hogy nem tetováltattam magamra azt a jelképet.
2022. aug. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem szeretem a tetkókat, azt csinálsz amit ….
2022. aug. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Itt leginkább az merült fel bennem, hogy a saját bőröm és a hatóságok ezért mit csinálnak ! Ne szeretnék tetkót.
2022. aug. 7. 16:41
 5/14 anonim ***** válasza:
83%
4: tetováltasd magadra, és hordd a ruhád alatt. Ha nem mutogatod, akkor senkit nem zavar.
2022. aug. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Volt már itt korábban egy hasonló kérdés, ott kitárgyaltuk a dolgot. Olyan helyre tetováltathatsz, ahol nem látszik. Pl. ha a bokádra tetováltatsz egy kis horogkeresztet, senkit nem fog zavarni, de ha az alkarodon van egy hatalmas horogkeresztes zászló, azért már elővehetnek.
2022. aug. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm !
2022. aug. 7. 16:53
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Remélem, hogy meg se csinálják. Mért van neked erre szükséged?
2022. aug. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
12%

Én egyetértek veled, alapvetően teljesen nevetséges dolognak tartom mindenféle síkidomok betiltogatását.

Dehát ez van, itt ilyenek a törvények, muszáj alkalmazkodni, vagy ha nem, akkor vállalni a törvényszegés következményeit.

2022. aug. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm !
2022. aug. 7. 18:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!