Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fegyvertartási engedélyt...

Fegyvertartási engedélyt lehet szerezni legálisan?

Figyelt kérdés

Felnőtt vagyok, és szeretnék lőfegyvert venni, lövészetet is tanulni.


Szeretnék egy pisztolyt, ami nálam lehet, akár utcán is, legálisan.


Milyen fegyverre lehet engedélyt venni?


Mi kell hozzá?


2022. aug. 7. 19:25
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
32%

"kérésre, szóval ha ez igaz, elég korrupt helyen dolgozhatsz. Mondjuk nem lep meg, magyarországon..."


Korrupt dolog, hogy Magyarországon vannak rendőrök, akik tényleg bűnözőkkel foglalkoznak, akik ezt követően megfenyegetik őket?


Elég érdekes felfogásod van,mert te magad írtad le, nem osztják csak úgy. Nem adják oda, hogy vagánykodj otthon a csajodnak, hanem mondjuk csekkes rendőr helyett igazi munkát végzel akkor néha szembe akadsz tényleg gáz alakokkal akik tényleg megfenyegetnek. Ezt szépen bele írod a szem szabba, majd ügyszámmal hivatkozva kérsz egy engedélyt. Ez aztán a korrupt rendszer.


"" otthon tárolt szolgálati lőfegyvert"


Most akkor otthon tárolt, vagy szolgálati?"


Nem lehetsz a legélesebb kés a fiókban. Mit nem sikerült értelmezni?


Nem otthon tárolt vagy szolgálati fegyver

Hanem otthon tárolt szolgálati fegyver. Az, hogy az iskolába a százados úr akit 30 éve eldugtak oda mert valami hatalmas hibát ejtett, ezért téged elküldött a picsába, ettől független vannak főleg vidéki kis Őrsök ahol a szolgálati lőfegyvert haza viszik és otthon tárolják a jogszabályban megfelelő követelményekkel.


Bár az, aki szerint mind az önvédelmi viselese, mind a szolgálati lőfegyver haza vitele lehetetlen, hatalmas rendőr lehetett. Ha minden ilyen kijelentésed a "iskolába elküldtek az anyukádba".


Sokat lehettél rendőr, és hasznos tagja is lehettél, ha nem jöttél rá sok dolog nem úgy működik ahogy az iskolába mondták neked.

2022. aug. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem kaptam választ arra, hogy mi változott az elmúlt évekhez képest, ami indokoltá tette(?)

Amit írsz, hogy munka közben megfenyegettek, és ezért fegyvereket osztanak nálatok, az kb a vicc kategória, szerintem a korrupció elég jó fogalom rá. Ugye most a viselésről (pl szabad napon az utcán) beszélünk, nem pedig az otthon 2 páncélban tartásról(?)

Magyarországon nem igen van olyan személy, akit ha beviszel, annak a fenyegetése olyan valós veszélyt rejtene, hogy miatta 0-24 lőfegyverre lenne szükség a szabad napokon is.

Szóval továbbra se értem az okot, hogy mi indokolná a 0-24 fegyverviselést, pedig képzeld, engem is fenyegettek már meg.

10 hónapos rendőr képzés, én nem kaptatok normális kiképzést, vagy mi?

2022. aug. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
95%

Miért kell neked állandóan fegyvert viselni?

Hány ellenséged van neked?!

2022. aug. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
0%

"Nem kaptam választ arra, hogy mi változott az elmúlt évekhez képest, ami indokoltá tette"


Ez a kérdés azért érdekes, mert gondoltam megkérdezem az idős rendőröket, hogy régen milyen volt és mindegyik azt mesélte régen 25 évvel ezelőtt mindenkinek volt sajátja, ma már indokolt esetben adják és sok embertől elvették, ergo sokat szigorodott a szabály azzal szemben, amit te állítasz.


"10 hónapos rendőr képzés, én nem kaptatok normális kiképzést, vagy mi?"

7 évvel ezelőtt nem volt még ilyen képzés, de miért is magyarázom valakinek aki annyi tud a rendőrség amit az iskolába a bukott rendőrök mondtak neki.


"szerintem a korrupció elég jó fogalom rá."

A korrupciót próbáld meg definiálni. Mert el sem tudom képzelni, hogyan valósulhat meg ebben az esetben korrupció. De inkább ne, olyan emberekkel vitázni, akik ebben a témában semmi rálátása, teljesen laikusok.

2022. aug. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
0%

Hozzá fűzném még azt is, vitázhatunk azon van e erre szükség vagy nincs. Ezek vélemények amik nem kellenek egyezniük.

Viszont az nem vélemény kérdése, hogy lehet e rendőrnek önvédelmi fegyvere, és viselési engedélye.

Mert ez egy tény, hogy igen, így az állításod, hogy rendőrnek nem lehet valótlan. Felesleges is ezen vitázni, véleményünk pedig nem lesz azonos.

2022. aug. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Rendben, akkor, hogy mindenkinek egyértelmű legyen pontosítsunk:

Alapból nem lehet a rendőrnél lőfegyver a magán életben, csak szolgálatban, ebből adódóan evidens, hogy egy civil végképp nem fog soha viselésit kapni. (Idáig gondolom egyetértünk)

Kivételt az képez ez alól, ha bizonyítani tudod, hogy az életed veszélyben van, ami miatt szükséged van a fegyverre 0-24. Egy civil esetében ez is a "Kit érdekel?" kategória, szóval ha csak nem a maffia fenyeget, akkor civil így sem kap viselésit.

Bár én úgy tudom, hogy ebben nem tér el a rendőr és a civil, ezekszerint vannak helyek az országban ahol jelen van ez a korrupció nevű érdekes dolog, és egy "Jajj, rámnézett" miatt viheted haza a fegyvert.

Korrulció definiálása: jogosulatlan előny szerzés, jelen esetben a lőfegyver viselésében, valós indok nélkül.

Lényeg a lényeg valóban kár ezen vitázni, van ahol így döntenek, van ahol nem, én személy szerint meg még olyanról nem hallottam soha, hogy egy rendőrnek a magán életében szüksége lett volna fegyverre.

Amúgy szerintem nem nehéz belátni, hogy a legtöbb rendőr nagyon el van borúlva agyilag, és ha ezeknél a hétköznapi életben fegyver van... hát nem érzem magam nagyobb biztonságban, ezt olvasva...

2022. aug. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
74%
Viselésire esélyed sincs. Tartási kb 200ezer + 6-12 hónap a megszerzése gyakorlással vizsgákkal.
2022. aug. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
65%
Ha tehetséges lövész vagy. Ha nem akkor plusz 1-2 százasegvezen felül.
2022. aug. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!