Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az eutanázia és a méreginjekci...

Az eutanázia és a méreginjekciós kivégzés között mi a különbség?

Figyelt kérdés
Előbbit ugye engedélyezik néhol, mint "kegyes halál". A méreginjekciós kivégzésnek viszont sok az ellenzője, mivel azt mondják van akinek nem sikerül és sokat szenved.
2022. aug. 8. 22:30
 1/5 Mojjo ***** válasza:
97%
Az egyiket önként kérik, a másikra ez nem túlzottan jellemző...
2022. aug. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Z003 válasza:
94%

A két szó jelentése teljesen eltérő. Az eutanázia gyógyíthatatlan halálos betegségek, vagy elbírhatatlan fájdalom miatt elkövetett, beleegyezésen alapuló halálba segítés. A méreginjekciós kivégzés meg hát egy kivégzés. Olyan gyilkosság amire az állam hatalmaz fel hogy elrettentse az embereket a társadalomra veszélyes bűnök elkövetése elöl.


Remélem lehet érezni a két dolog közti különbséget, az első a haldokló végső menekülési formája. A másik meg gyilkosság, amit az állam engedélyez. Az utóbbinál a félresikerülés esélye szinte nulla (habár egyszer kétszer megtörtént), sokan nem emiatt ellenzik a halálbüntetést hanem pusztán azért mert puszta gyilkosságnak tartják.

2022. aug. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem az elég faramuci helyzet, amikor az állam halálbüntetéssel bünteti a gyilkosságot, ezért kijelöl olyan embereket, akiknek az a dolguk, hogy gyilkoljanak.
2022. aug. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
96%

Az, hogy az alany kéri-e vagy sem, igazából nem egy jó megközelítés. Az eutanázia kifejezést ugyanis állatok elaltatása esetén is használjuk, amennyiben az állat szenvedésének megszűntetése a cél. És valójában ebből az irányból érdemes közelíteni: az eutanázia célja egy teljesen más etikai minőség mint bármi más ölés, és abból a felismerésből ered, hogy (akár ember akár tudattal rendelkező állat) esetén a szenvedéssel leélt élet rosszabb az azonnali halálnál.


Állatok esetén például a vágást (tehát amikor húsért vagy egyéb termékért öljük le), illetve a feláldozást (sacrifice - amikor a kísérleti állatot a kísérlet részeként azért öljük le, hogy pl szövetmintát vehessünk az agyából), ezeket akkor sem hívjuk eutanáziának, ha technikailag akár ugyanazzal az eljárással végezzük.


Tehát az eutanáziának van egy olyan oldala, hogy azt csak és kizárólag az illetőért tesszük. Nem nyerünk vele másodlagos eredményeket, például a halálbüntetés esetén a társadalom felé is van egy elrettentő hatás (már ha van), illetve a cél az nem az alany szenvedésének csökkentése, hanem a büntetés.


Ezért aztán még ha történetesen a rab kérné is a kivégzést, akkor sem lenne eutanázia.

2022. aug. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%
Technikailag semmi. Annyi, hogy az egyiket a páciens kéri, a másikat nem.
2022. aug. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!