Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen módon tudok intézkedni...

Milyen módon tudok intézkedni ilyen esetben? Feljelentés?

Figyelt kérdés

Másfél hónapja leérettségizett a lányom. Az öt év alatt beszedett osztálypénzből bőven maradt meg, úgy volt, hogy vissza lesz utalva mindenkinek. A számlát az egyik osztálytárs kezelte, a megmaradt pénzek azóta se lettek visszaosztva. Csak a tablóra lett költve nem tudjuk mennyi, 48 ezer a szalagavatós fotózásra, meg a tanárok búcsúajándékára, amiről szintén nem lettünk tájékoztatva, hogy mennyi az annyi. Az összes osztálypénznek 24x45 ezer forintnak kéne lennie, az egészen biztos, hogy nem ment el ennyire, az az infó van, hogy sok maradt. Ja meg annyit tudunk, hogy vannak páran, akik véletlen túlfizetésben voltak az osztálypénzzel, állítólag mi is egy 20 ezerrel...

Ma a lányom írt az osztálycsoportjukba, hogy mi van, erre a csaj, aki meg volt vele bízva azt írta, hogy még mindig van, aki nem fizetett teljes osztálypénzt, és azt várja(!!!) meg, hogy majd mindenkit felkeres privátban. Nekem ez elég olcsó kamu indoknak tűnik. Nekem gyanús, hogy próbálja elsumákolni. Más fél hónap alatt szerintem így is lehetett volna rendezni.

Szerintetek mit lehet tenni ilyen esetben?


2022. aug. 9. 17:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%
Biztos nem az oldja meg, ha 27-szer kérdezed. 50-szer leírta már mindenki, aki hozzá kívánt szólni. Ha újra meg újra megkérdezed, azzal csak idegesítesz mindenkit.
2022. aug. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Lehet neki írni, hogy ha záros határidőn belül nem intézkedik, akkor fel lesz jelentve.

Egyébként nem értem, miért nem az egyik szülő lett ezzel megbízva...

2022. aug. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Elvileg a csaj+az anyja, csak az anyjához nem tudunk elérhetőséget
2022. aug. 9. 17:52
 4/17 anonim ***** válasza:
Osztálykirándulások nem osztálypénzből voltak megszervezve? Mi mentünk Pestre. Vonatjegy + szállás + múzeum + színház miatt elfogyott az összes
2022. aug. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
#4 Nem, bizonyos okokból nem. Konkrétat itt nem mondok a felismerhetőség végett.
2022. aug. 9. 17:59
 6/17 anonim ***** válasza:

Wat? Az osztálypénz miért egy szülőnél van, miért nem az iskolánál?


Abból könnyen ki lehet fogni a szelet, hogy van aki még nem fizette be, ezért nem tudják visszaosztani.

Egyszerűen papíron hozzáadják a hiányzó összeget, elosztják a diákok számával és az így kijött eredmény jár mindenkinek.

Aki még nem fizette be, annak a tartozását levonják az eredményből és annyi, a többiek meg megkapják ami jár.


Vagy esetleg el kéne engedni és a meglévő pénzt szétosztják azok között akiknek nincs tartozásuk és annyi. 3 hónapja befejezte azt az iskolát a diák, mégis ki és miért fizetne még be oda osztálypénzt?:D Ha eddig nem tette, ezután sem fogja.


Álljatok össze más szülőkkel és annyi.

Egyébként az osztályfőnöktől is el lehet kérni a szülő elérhetőségét, hiszen megvan neki.

A diáklányt meg hagyjátok ki a kommunikációból, neki semmi köze hozzá, ez a szülők ügye az iskolával.

2022. aug. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nálunk amúgy volt, hogy az ofő és néhány szülő elsikkasztotta az egészet.
2022. aug. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

#6 Első év elején úgy lettünk tájékoztatva az első szülőin, hogy iskolának/osztályfőnöknek nem szabad osztálypénzt kezelni, mert elvileg törvényt sért. Ha a szülők szeretnének fix osztálypénzt, akkor iskolától független úton kell megoldani, és így lett belőle ez.

Az a baj, hogy a többi szülőt nem ismerem, csak szülői értekezleten találkoztam velük, de az utóbbi időben azt sem, mert online volt a szülői értekezlet. Közös csoportunk nincs a szülőkkel.

2022. aug. 10. 13:06
 9/17 anonim ***** válasza:

Ha online volt, akkor a meghívóból lehet, hogy vissza tudod nézni a többi meghívott emailcímét.


De a közösség ereje lenne jó. Feljelentgetéssel meg egy diáklány bszogatásával nem sokra fogsz menni.

2022. aug. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

A szülői mindig google classroomhoz csatolt meet linken volt volt a gyerekek sulis fiókján keresztül, szóval ez ilyen szempontból megint zsákutca a többi szülő elérése.

Mellesleg nem bszogattam senkit, ne vádaskodjunk az én irányomba, nem én akarok százezreket elsikkasztani! Annyi történt, hogy a lányom írt egy üzenetet az osztálycsoportba(mégiscsak mindenkit érintő dolog), hogy akkor mi helyzet, és erre kapott egy szerintem bőven megkérdőjelezhető választ.

Egyáltalán a suli adhat ki nekem bármiféle elérhetőséget bármilyen szülőhöz?

2022. aug. 10. 14:05
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!