Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ingatlan, földterület elbirtok...

Ingatlan, földterület elbirtoklást hogy kezdjem el?

Figyelt kérdés

Van 2 telek, egyik egy sima telek, másikon van egy ház, kb 15 éve már senki nem járt arra, nem csináltak velük semmit. tisztában vagyok az elbirtoklás lehetőségével, de mégis ezt hogyan indíthatom el? Ügyvéd által? Helyrajzi számot már megszereztem.

Minden választ szívesen fogadok, köszönöm!



2022. aug. 13. 18:25
 1/8 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Akkor már csak bizonyítanod kell, hogy több mint 10 éve aktívan használod a telket, és ez ellen a tulaj nem emelt kifogást...


Egyébként igen, ügyvéd tudja megindítani az eljárást, a legegyszerűbb, ha keresel egyet, és megkérdezed tőle. Fel fog világosítani a feltételekről és a tennivalókról.

2022. aug. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem így megy.

Használnod kell azt a földet a sajátodként 15 évig és ha ez alatt a 20 év alatt a tulajdonosa nem szól rád miatta, nem megy oda, hogy ez az ő földje, telke, akármije, AKKOR lehet az elbirtoklást hivatalossá tenni. UTÓLAG.

Olyan nincsen, hogy kinézek egy lakást vagy telket és közlöm, hogy elbirtokoltam.

vagyis neked előbb 15 évig gondoznod kell azt az ingatlant, ott termlned kell, füvet nyírnod, ápolnod a területet stb. Ha ez nem zavarja a tulajdonost, akkor él az elbirtoklás - mert előtte 15 évig te a sajátodként bántál vele. Hiába áll üresen akár 30 éve, ha eddig nem tettél benne semmit csak kívülről nézegetted akkor a stopper csak most indul majd.

[link]

2022. aug. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én már folytattam le elbirtoklást sikerrel, bár az teljesen más szitu volt. '56-ban emigrált az egyik résztulajdonos az ingatlanomban, és 2000 körül birtokoltam el a tulajdon-részét.


Jobb ha tudod, hogy az elbirtokláshoz nincs jogod!

Tehát ez nem úgy működik hogy ha megfelelsz a törvényi feltételeknek, akkor jogod hozzá.


Az egyetlen esélyed, ha a tulajdonos meghalt, és nincs örökös. Ezen kívül HASZNÁLNOD kell több mint 10 éve az ingatlan, bizonyíthatóan.


De mindez kevés, ha a tulajdonos kifogást fog emelni ellened.


Nincs az a bíró, amelyik neked ítélne!

2022. aug. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

5:48. § [Az elbirtoklási idő nyugvása]


Ha a tulajdonos menthető okból nincs abban a helyzetben, hogy tulajdonosi jogait gyakorolhassa, az akadály megszűnésétől számított egy évig az elbirtoklás akkor sem következik be, ha egyébként az elbirtoklási idő már eltelt vagy abból egy évnél kevesebb volna hátra.



És az hogy mi számít menthető oknak, a bíró hatásköre eldönteni.


Egyéni mérlegelési jogkör.

2022. aug. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2022. aug. 15. 12:15
 6/8 Rostás István válasza:

Hogyan lehet el birtokolni ingatlant

Többévtized otta nem lakik senki tulajdosokok külföldön élnek idősek senki sem gondoza romos állapotban van az ingatlan illetve a telek is

Valami papir esetleg kel hozzá hogy birtokba vegyem és rá költenék Több millió Ft ot számlákal tudnám bizonyítani mien papírok szükséges ek ehhez ????? Köszönöm!

2022. szept. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
95%

#6 Nem elég.

Az elején leírtuk, hogy nem lehet csak úgy bemenni és kijelenteni, hogy a tied mert a másik nem használja.

Neked kell használnod 15 éven keresztül, gondoznod, költened rá, dolgoznod benne - és utána indíthatod az elbirtoklást.

Ezt bizonyítanod is kell, nem elég ha azt mondod már 15 éve te gondozod.

Ha közben a tulajdonos vagy örököse megjelenik és szól, hogy az az övé, nem a tied, akkor máris vége a dolognak és nem birtokolhatod el, hiszen a tulajdonosa jelezte, hogy nem hagyta magára.

2022. szept. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Rostás István válasza:
44%

De akor hogy használjam 15 évig ha csak úgy nem lehet be meni ????

Azt egy 5 éves is tudja hogy 15 év de hogyan jobban járok ügyvédel mivel a magyar állam is rajta van

2022. szept. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!