Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen bűncselekményt valósít...

Milyen bűncselekményt valósít meg az alábbi eset?

Figyelt kérdés

Tételezzük fel, hogy egy illetőnek kárt tettek egy bizonyos dolgában (legyen ez pl. egy autó, vagy bármi, nem ez a lényeg), és mivel tudja, hogy ki az elkövető, megtorolja oly módon, hogy ő is okoz egy ugyanolyan mértékű kárt annak az autójában.


Néztem a BTK-t, de igazán sem a garázdaság, sem az önbíráskodás fogalmára nem illik a szituáció.



2022. aug. 25. 12:47
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Szándékos károkozás.
2022. aug. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

hát az attól függ

ha megdugják a 13 éves lányod és te ezt hasonlóképp torlod meg rajta akkor pedofília, ha ellop tőled 100ezer forintot és te visszalopod akkor lopás ha pedig megrongálja valamidet és ezt adod vissza akkor meg rongálás...

pont a lényeget hagytad le így semmi értelme a kérdésnek

2022. aug. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%
Rongálás és önbíráskodás.
2022. aug. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nincs értelme a egésznek!

Ha szomdszéd lali bácsi nekem megöli a kuytámat.én se megyek át.és ölöm meg a macskáját!

Ha nekem ellopják a iphone hydra high pro maxomat,és se megyek a illetőhöz,és lopom el a lakásának a be rendését!

Mert ugyan azt követed el mint aki csinálta..

Ha esetleg zolika ellopja a felnidet,és van bizonyíték hogy ő volt (pl:betérikamera ami szabályosan udvarra nézz,és látja hogy átment a kerítésen),akkor feljelenteni kell!

Mivel ha most pl te is elveszed ami övé volt,akkor nem lehet meg magyarázni hogy ő kezdte,nem oviban vagyunk!

2022. aug. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Önbíráskodás Magyarországon semmiképp mert a magyar jogban az önbíráskodás csak azt jelenti hogy valaki tartozást erőszakosan önkényesen akar behajtani. Én akkor sem teheti Ezt meg legálisan ha jogos. Ezért általánosságban garázdaság nak szokták megjelölni azt ha valaki önkényesen úgy okoz kárt hogy alapvetően igaza van. Ha pedig azért más jellegű kár akkor az van amit a többiek mondták hogy annak megfelelően lesz megjelölve. Legjobb esetben az hogy igaza volt enyhítő körülmény De ez nem lesz olyan túl sok talán tíz százalékkal kevesebb börtön jár
2022. okt. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!