Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki azt írja, hogy "de...

Ha valaki azt írja, hogy "de felrúgná" az adott politikust, az nem büntethető?

Figyelt kérdés
Tehát egyértelmű, nem teszi meg, magyarán ez még nem nyilvánul meg fenyegetésben és egy tucat ehhez hasonló kommentet olvashatunk a közösségi médiákban. Milyen esetekben tehetnek feljelentést ebben az esetben? Ha valaki például azt írja, példa: "készül megtámadni az adott politikust" Tehát fontolja a támadást és nyilvánossá teszi szándékait. Ezért lehet feljelentést tenni mert egyértelmű. Viszont ha valaki annyit ír, hogy példa: "de felrúgná" vagy ki is fejti: "ha nem fogna törvény, de felrúgná" tehát ez nem büntethető?

2022. aug. 28. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Nem
2022. aug. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mert feltételes módban fogalmaz, ebből logikusan következik, hogy fennáll valami körülmény, ami miatt mégse tenné meg.


Ha azt írja, hogy "felrúgom", az már határeset, de amúgy a gyakorlatban nem hiszem, hogy bárki is elítélne egy kommentelőt azért, ha pl. Orbán Viktor facebook-jára odakommentelné, hogy "felrúglak, Viktor".

2022. aug. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Konkrét bizonyított fenyegetés büntetendő. Aki politikusnak, közszereplőnek áll, sokkal több mindent el kell viselnie, mint begy magánembernek.
2022. aug. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%
Mondjuk ha a Viktorra érti, akkor az büntetendő ha nem rúgja fel.
2022. aug. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én írtam haveromnak facebook privát üzenetben, miután küldött egy videót a Mi Hazánk Mozgalomról. Rájuk írtam én, hogy "de felrúgnám őket" haverom pedig írta, hogy vigyázzak azért miket írok le neten ezzel kapcsolatban. Nem rúgom fel őket, pedig nagyon unszimpatikus egy párt, de ez mellékes és nem ez volt a kérdésem lényege és nem szeretnék mélyebben belemenni a politikai részébe.
2022. aug. 28. 16:27

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!