Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Büntethető, aki lebeszéli a...

Valaki : kérdése:

Büntethető, aki lebeszéli a másikat a gyógyszeres kezelésről?

Figyelt kérdés

Benne vagyok egy csoportban facebookon, ahol pajzsmirigybetegek gyülekeznek. És annyira durvának tartom, hogy egymást beszélgetik le a gyógyszerről. Ír posztot valami szerencsétlen, akinek aznap jött ki a rossz eredménye, még orvos nem látta, gondolom annyit talált a neten, hogy az értékek valami pajzsmirigyet jelentenek, meg van ijedve, belép a csoportba. Elmondja mi a helyzet, kér megnyugtatást, tanácsot. Erre a sok h*lye írja, hogy "csak a gyógyszert ne szedd be!" "Csak ne kezdd el a gyógyszert, mert akkor egész életedben szedned kell!" "Nem kell gyógyszer, életmódváltás kell! Hagyd el a glutént!!" Tök hülyeségeket beszélnek, sokszor látszik, hogy nincsenek képben, mi ez a betegség alapból. Akkor valamikor amikor arról győzködik a másikat, mit ne hagyjon az orvosának. Például ne hagyja, hogy megműttesse, ne hagyja, hogy gyógyszert írjon fel neki...

És hogy miért fotózgatom be nekik, hogy mások rosszul jártak ezzel, nem szólnak semmit.

Szeretném megfenyegetni ezeket az embereket, hogy jogilag is elítélendő, amit csinálnak. Átverik az embereket... Arról egyszer hallottam, hogy egy csávót leültettek, mert lebeszélt egy rákost a kemóról. De ez is bűncselekmény?



#gyógyszerellenesség
2022. aug. 28. 21:00
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Azt még hozzáteszem, ezek az emberek nem pénzt akarnak, csak ők maguk is mindenféle hülye diétát tolnak, amitől semmi nem változik, nem tudnak egy jó eredményt felmutatni, de akkor jön a megkérdőjelezhetetlen aduász: "Jól vagyok, nekem ennyi elég! JÓL VAGYOK!!!!!44NÉGY"

Szóval nem rossz szándékkal vannak, csak idióták...

2022. aug. 28. 21:02
 2/23 anonim ***** válasza:
53%
Nem, ahogy az sem, hogy az orvosok össze vissza gyógyszerezik az embereket futószalagon.
2022. aug. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
45%

Nem büntethető. Még akkor sem, ha hazugságot mond ezzel kapcsolatban.


Kérdező, te miért vagy benne abban a csoportban?

Az én véleményem az, hogy semmi gond nincs abból, ha a társadalom butábbik része kiszelektálja magát.

2022. aug. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
19%
Nem. Csak aki rá.
2022. aug. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Mert én is beteg vagyok, azért vagyok a csoportban. Sajna engem is beetettek egyszer, és el is hittem. Szerencsére én annyira hülye nem voltam, hogy a gyógyszert ne szedjem, szóval a vége csak csalódás, rengeteg pocsékba ment pénz és energia lett "csak".

Akkor kattantam el végleg, mikor írja a nő, hogy őt is beetették, és el is hitte, nem szedett gyógyszert, nem járt orvoshoz, mert minek az. Aztán terhes lett, akkor muszáj volt vérvételre mennie, 150-es TSH-ja lett, a doki abortuszt javasolt neki....

Felelősséget érzek a sorstársaim iránt, tudom én milyen érzés szembesülni ezzel az egésszel. Nem komoly betegség, de mégis rossz megtudni, hogy baj van veled, egy életen át gyógyszert kell szedni, nekem is évekbe telt elfogadnom. És teljesen megértem, hogy azok az emberek, akik tanácsot kérnek, megörülnek neki, hogy na, van más megoldás és sajnos elhiszik, akkor is, ha amúgy nem hülyék.

Az első válaszolónak mondom, hogy ez nem össze-vissza gyógyszerezés. Egy darabot kell csak szedni.

2022. aug. 28. 21:23
 6/23 A kérdező kommentje:
Ja, és természetesen köszönöm a válaszokat, bepipáltam mindenkit hasznosnak. Nagyon sajnálom, hogy ez nem törvénytelen :(
2022. aug. 28. 21:25
 7/23 anonim ***** válasza:
96%
Sajnos nem.
2022. aug. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
24%
Arról azért tudjál, hogy ha valaki rábeszéli és ez árt, akkor viszont már büntetendő.
2022. aug. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
35%
Nem, nem az, viszont ne felejtsd el, hogy csak akkor meggyőzhető valaki ilyenekről, ha az orvos cserben hagyja. N
2022. aug. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Ez csak árthat... Rosszak lesznek az eredményei. Abból meg bármi lehet. De például egy túlműködő hamar kerülhet életveszélyes állapotba a gyógyszere nélkül.
2022. aug. 28. 21:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!