Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A közös képviselőnk a lakók...

A közös képviselőnk a lakók beleegyezése nélkül megemelte a bérét.Én vagyok 1 személyben az aláíró.Most aláírtam a számlát, de kértem, hogy vonja le a következőből a különbözetet.Beperelhet, ha nem írom alá az új számláját ?

Figyelt kérdés
2022. aug. 29. 17:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen
2022. aug. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem írnám alá.

Megmondanám, hogy hívjon össze lakógyűlést, és szavaztassa meg a lakókkal. Addig a régi összeg érvényes, magasabb összegű számlát nem írok alá.

Egyébként jobb helyeken évente van lakógyűlés, méghozzá év elején, mert az előző év pénzügyi lezárását és az új évre vonatkozó előirányzatot is elfogadják. És akkor kéne neki fizetésemelést bejelentenie (ill. megszavaztatnia). Év közben (két lakógyűlés között) miért akar emelni?

2022. aug. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kérdező!

A közös költség emelkedett, ugye? Honnan tudod, hogy a saját fizetése emelkedett, nem pedig a társasház rezsije, köszönhetően annak, hogy nem hatósági áras energiából működtetik a közös dolgokat? Merthogy a legtöbb társasházban most emelkedik a közös költség.


Szóval honnan az infó?


Az tény, hogy érdemes lett volna egy lakógyűlést összehívnia ezügyben, de ha a rezsi emelkedet meg akkor igazából ezen nincs mit megszavaztatni a lakókkal, hiszen vagy ez, vagy lekapcsolják a közművekről a házat közműtartozás miatt:D

2022. aug. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
3-as, talán észreveszi a kérdező, hogy közműszámlát írt-e alá, vagy megbízási díjat a közös képviselőnek. :-)))
2022. aug. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
4es, ez itt a GYK, én ebben egyáltalán nem vagyok biztos:D
2022. aug. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Közös képviseleti díj , ez szerepelt a számlán !
2022. aug. 30. 07:52
 7/10 anonim ***** válasza:

Hm.

Hát akkor bizony jelezheted neki, hogy ez nem így megy, hívjon össze lakógyűlést. Ne írj alá semmit.

De akkor szervezkedj is, ne csak passzívan ellenállj, mert a legtöbbek valószínleg kérdés nélkül aláírnak mindent, szóval ha egyedül nem mész bele, akkor nem lesz semmi az ellenállásodból.

2022. aug. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Sajnos senki sem foglalkozik ezekkel a dolgokkal csak én egyedül a házban. Az idősebb nők pedig azt mondják, hogy olyan szimpatikus a képviselő, ne váltsuk le !
2022. aug. 30. 15:43
 9/10 anonim ***** válasza:

Akkor szavazzák meg neki, amit kért.

De mindennek van egy szabályos útja: a lakógyűlést össze kell hívni.

2022. aug. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm !
2022. aug. 31. 13:54

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!