Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rokkantntnyugdíjas dolgozhat-e...

Rokkantntnyugdíjas dolgozhat-e vagy akkor elveszíti a rokkantsági ellátást? ha tud dolgozni, akkor....hogyan van ez?

Figyelt kérdés
Hallottam olyat, hogy dolgoznak olyan emberkék, hogyan működik ez?

2022. aug. 30. 09:18
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Voltam rokkant nyugdíjas 2,5 évig 38 évesen és nem dolgozhattam. Nem is nagyon tudtam volna, de csak rávitt az élet, hogy meg kellett próbálnom munkát és pénzt szerezni. Sajnos csak úgy működött, hogy nem jelentettek be és feketén kaptam a pénzt.
2022. aug. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg munkahely direkt leszázalékolt embereket keres/alkalmaz. Úgynevezett csökkent munkaképességűeket, mert támogatást kapnak utánuk. Nem veszíted el a rokkant nyugdíjat. Nem vagyok szakértő, viszont a neten biztos, hogy minden le van írva, olvass utána.
2022. aug. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok


Igen, 2-esnek is igaza van, bizonyos keretek között megtarthatod. Azonban ezek a cégek annyira keveset fizetnek, hogy kétszer is átgondolod, hogy odamenj-e. Persze függ attól, hogy a leszázalékolás mennyire súlyos, mennyire végleges. Ha nincs más, akkor megduplázhatod a nyugdíjadat, de többre ne nagyon számíts. Nekem volt akkoriban 3 kisgyerek és egy GYES-en lévő feleség, és ez a fizetés nagyságrendekkel maradt el attól, amire igent mondtam volna. Akkoriban 150 eFt lett volna megfelelő, de ezek a cégek csak kb 35 ezer körül tudtak volna felvenni, ami kevesebb volt, mint a rokkant nyugdíjam.

2022. aug. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mozgásterápiás szakember vagyok.

Ismerek egy férfit, a c4-es csigolyája tört el.

Ez azt jelenti, hogy nem tud egyedül fürdeni, pelenkát hord, és a kerekesszékébe se tud egyedül beleülni.

A kezét nem tuja használni.

A széket az állával irányítja egy speciális joystick segítségével.

A számítógépét egy olyan program irányítja, ami a webkamera segítségével érzékeli az orra mozgását, ez az úgynevezett headmouse.

Nyilván:le van százalékolva.


Na, ő hideghívó egy ingatlanirodánál.

Ha lát egy hirdetést a neten, felhívja, és megpróbálja meggyőzni a tulajt, hogy az ingatlaniroda gyorsan, és jobb áron eladná.

Kizárólag telefonos munkát végez,be van jelentve.


Teljesen jogszerű a dolog.

Ismerek egy másik pasit is, a Telekomnál volt telefonos munkatárs, nem tudom mit csinált.


Mindketten azért csinálják, mert elvonja a figyelmület, nem keresnek sokat.

2022. aug. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Már nem veszíti el az ellátást! Ha tenyleg pontosan rokkantsági ellátásra gondolsz! Megszűnt ettől az évtől a jövedelem korlát. Korábban nekem is megszűntették, mert elérte a rendszeres bruttó jövedelmem a minimalbér 150%-át, de nem bántam, mert a 32ezer rokkantsági éhenhalni is kevés volt. Mikor elértem az 5 év igazolható munkaviszonyt újra igényeltem, s most már felemelték az ellátásomat a megkeresett jövedelmem után az adható maximumra (184e). Tehát dolgozhatsz mellette, már nem veszítheted el, és a munkaviszonyod után, idővel emelkedhet is a rokkantságod után kapott ellátásod is.
2022. aug. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!